Ogłoszenia 26.05.2019

VI Niedziela Wielkanocy – 26.05.2019 r.

Zbiórka do puszek

na zorganizowanie pielgrzymki do Wejherowa

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych MATKACH z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Zachęcamy do brania udziału w nabożeństwach majowych w kościołach, przy krzyżach i kaplicach przydrożnych – w kościele parafialnym w łączności z wieczorną Mszą św.

4. W niedzielę przed tygodniem przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. (38 dzieci). Rodziny Dzieci ofiarowały do kościoła parafialnego nowy gong liturgiczny. Dzieci I Komunijne w ramach Papieskiego dzieła Misyjnego Dzieci ofiarowały także 1540,- zł.  Bóg zapłać!

5. W piątek Ks. Prałat Marian Szczepiński udzielił Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej młodzieży naszej parafii. Bierzmowani (88 osób) dla potrzeb parafii ofiarowali 2 ornaty maryjne i księgi liturgiczne na wspomnienia i święta maryjne. Bóg zapłać!

6.   W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne Dni Krzyżowe. Modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące odprawimy przy krzyżach:

·  w poniedziałek     w Lini                                    o godz. 18.00

·  we wtorek              w Kętrzynie                          o godz. 18.00

·  w środę                  w Niepoczołowicach           o godz. 18.00

Po modlitwach przy krzyżu  odprawimy Msze św.

7. W czwartek (30 maja) w łączności z Mszą św. o godz. 18.00 odbędzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (kl. VII SP).

8. W sobotę (1 czerwca) wyruszy 85 Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. O godz. 3.00 będzie zbiórka pielgrzymów w kościele na wspólną modlitwę. Wymarsz grupy nastąpi o godz. 3.10. (zasady…) (młodzież przed bierzmowaniem…).

9. Za tydzień w sobotę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Chorych z sakramentami świętymi w czerwcu odwiedzimy przed odpustem parafialnym.

10. W przyszłą niedzielę (2 czerwca) przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ze względu na pielgrzymkę do Wejherowa nie będzie procesji wielkanocnej.

11. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 9 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać do czwartku włącznie.

12. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

13. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza 15 czerwca 2019 roku do Pelplina na Przystań - Warsztaty dla duszy. Tegoroczne wydarzenie zostało połączone z Diecezjalnym Zjazdem Służb Liturgicznych.
Chętną młodzież (szczególnie tegorocznych cierzmowanych) prosimy o zapisywanie się u ks. Łukasza
Szczegółowy plan spotkania i informacje w zakładce Aktualności lub na stronie PRZYSTANI