Ogłoszenia 05.07.2015

XIV niedziela zwykła – 05.07.2015 r.

KOLEKTA INWESTYCYJNA

1. W poniedziałek przeżywać będziemy Polsce patronalny dzień Apostolstwa Chorych.

1. W poniedziałek i we wtorek oraz w czwartek i w piątek Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00, a w środę i w sobotę jak zwykle o 8.30 i 18.00.

1. W piątek na 19.00 zapraszamy na spotkanie narzeczonych, którzy chcą zawrzeć związek małżeński we wrześniu.

1. W sobotę przypada w liturgii święto św. Benedykta – Patrona Europy.

1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o 18.00.

1. W tym roku centralne obchody odpustu MB Szkaplerznej w Sianowie będą w niedzielę 19 lipca. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na orkiestrę i zorganizowanie pielgrzymki do Sianowa.

1. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” „Mały Pielgrzym” oraz Cuda i Łaski Boże, Nasza Arka.

1. Zapowiedzi:

Marcin Szczypior                kawaler          Linia

Monika Woźniak                 panna             Linia               (II)

Grzegorz Lejk                      st. wolny        Kętrzyno

Ewa Wenta                           st. wolny        Sierakowice              (I)

Marcin Klinkosz                 kawaler          Niepoczołowice

Mirosława Jelińska                         panna             Niepoczołowice       (I)

Tomasz Borsuk                    kawaler          Bukowina

Dorota Baranowska            panna             Zakrzewo                  (I)

• W dniach 8-10 lipca 2015 r. w Senacie RP ma być dyskutowany i poddany pod głosowanie rządowy projekt ustawy „o leczeniu niepłodności”, która de facto w bardzo szerokim zakresie legalizuje procedurę „in vitro”. Pomija etyczną, skuteczną i dużo tańszą metodę pomocy bezdzietnym małżonkom, jaką jest naprotechnologia. Ufając w potęgę modlitwy i wspierającego ją postu zapraszamy do dziewięciodniowej Nowenny do Ducha Świętego i Matki Bożej Królowej Polski o dary Ducha Świętego dla Senatorów Rzeczpospolitej Polskiej.Będziemy prosić o dary mądrości i roztropności, dary męstwa i pobożności, aby Senatorowie RP odrzucili projekt ustawy godzącej w życie i godność człowieka.Czytaj więcej: http://www.pro-life.pl/tak-dzialamy/nasze-inicjatywy/nowenna-do-ducha-swietego-i-matki-bozej-krolowej-polski-o-dary-ducha-swietego-dla-senatorow-rp

Inne:

• W związku z obchodami 25 – lecia samorządu Urząd Gminy w Lini zwraca się z serdeczną prośbą o udostępnienie do zeskanowania i wykorzystania do przygotowanej publikacji archiwalnych fotografii z minionych 25 lat i starszych. Zdjęcia prosimy przekazywać do sekretariatu Urzędu Gminy w Lini, które zostaną zwrócone. Uroczyste obchody odbędą się 17 września 2015 r. w Zespole Szkół w Lini.

• „Wójt Gminy Linia zachęca mieszkańców do  składania ankiet dot. programu PROSUMENT. Możliwość uzyskania dofinansowania na instalacje do produkcji energii elektrycznej lub do produkcji ciepła tj. systemy fotowoltaiczne /pompy ciepła/ kolektory słoneczne /małe elektrownie wiatrowe/. Szczegółowe informacje na stronie www.gminalinia.com.pl  oraz w Urzędzie pok. nr 4, Termin składania ankiet do 10 lipca do godz. 13.”