Ogłoszenia 12.05.2019

IV niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

12 – 18 V: Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

1.   Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.
Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2.  W poniedziałek, 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.
Nabożeństwo fatimskie -  jutro o godz. 20.00 (w intencji naszej Gminy, Ojczyzny i o pokój). Przynieśmy ze sobą świece

3.  W tym tygodniu we wtorek o godz. 16.00 i czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkania w kościele dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci uczestniczą najpierw we Mszy świętej, a potem w próbie.

4.    We wtorek ze względu na przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii św. Msza św. w Lini będzie godz. 16.00, w Kętrzynie o godz. 18.00 i w Niepoczołowicach o godz. 19.00.
Zapraszamy rodziny dzieci na sprzątanie kościoła na godz. 16.00

5.    We wtorek,14 maja przypada święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika - patrona Polski.

6. Od środy młodzież klas: VIII SP i III Gimnazjum rozpoczyna Nabożeństwo Nowenny do Ducha Świętego przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w łączności ze Msza św. – w środę i piątek o godz. 18.00, w czwartek o godz. 17.00, w sobotę o godz. 8.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
Obecność kandydatów obowiązkowa!!!

7.    Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w sobotę na godz. 9.30 - do spowiedzi św. Będzie to również spowiedź dla rodzin dzieci piierwszokomunijnych.

8.    W przyszłą niedzielę 38 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Z tej racji Msze św. będą:
o godz. 7.00  - w Lini,

o godz. 8.30 - w Kętrzynie i w Niepoczołowicach,
o godz. 10.00 - w Lini - Suma Parafialna z przyjęciem dzieci do I komunii.

O godz. 15.00 - w Lini - Msza św. z procesja wielkanocną i nabożeństwem majowym.

Tak jak przed rokiem pamiątki komunijne dzieci otrzymają w poniedziałek.

Zachęcamy też, aby o jednej godzinie – tj. o 17.00 odprawić nabożeństwo majowe w swoich domach razem z gośćmi, a modlitwom niech przewodniczą rodzice lub rodzice chrzestni.

9.    Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę, 26 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci do chrztu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

10. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Aleksandry Walkusz (lat 35) z Niepoczołowic. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…