Ogłoszenia 05.05.2019

III niedziela Wielkanocna – 5.05.2019 r.

"Niedziela Biblijna" i Tydzień Biblijny: 5 – 11.05.2019

Kolekta inwestycyjna

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary
Wychodząc z kościoła zabierzmy wyjątkowy dar – kartkę ze słowem Bożym (fragment Ewangelii według św. Jana), które Duch Święty w ten Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, kieruje do każdego z nas w bardzo osobisty i bezpośredni sposób.

Niech zaznaczone na niej teksty Pisma świętego  będą dla nas przewodnikiem w codziennej modlitwie, w rachunku sumienia na zakończenie każdego dnia i przed spowiedzią, a nade wszystko niech nas inspirują do życia według objawionej nam woli Boga.

2. W poniedziałek (6 maja) nasza parafia połączy się „mostem modlitewnym” z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. W tym dniu wspólnota WSD będzie szczególnie modlić się za naszą parafię, a my jesteśmy zaproszeni do modlitwy w intencji naszego seminarium, kleryków i moderatorów oraz o nowe powołania w naszej diecezji.

Po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w tej intencji.
O godz. 17.00 (do godz. 18.00) zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu (prosimy o poprowadzenie Grupy Modlitewnej)

Po wieczornej Mszy św. - na godz. 19.00 zapraszamy na modlitwy o powołania z nabożeństwem Drogi Światła. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież kl. VIII i III gimnazjum – przygotowującą się do bierzmowania – obecność obowiązkowa!!
Wszystkich chorych parafian zachęcamy, aby swoje cierpienia i niedogodności ofiarowali Bogu w intencji naszego seminarium.

3.  Z tej racji zachęcamy parafian do Adopcji Duchowej Kleryka naszego seminarium. By wziąć w niej udział, wystarczy wysłać e-mail na adres wsdpelplin@wp.pl, podając w jego treści słowo ADOPCJA, swoje imię i nazwisko oraz parafię pochodzenia. W odpowiedzi zostaną wysłane dane kleryka oraz modlitwa do codziennego odmawiania. Informacje są także dostępne na ulotkach.

4.  W poniedziałek (6 maja) przypada w liturgii święto św. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów.

5.  We wtorek, środę i piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w kościele w Lini dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci uczestniczą we Mszy świętej i w próbie.

6.  W środę (8 maja) przypada w liturgii uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

7.  W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza rozpoczniemy kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele (12 –18 V). Za tydzień procesja wielkanocna będzie w łączności ze Mszą św. o 8.00.

8.  Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Pielgrzym” i „MP”.

9.  21 maja w Ośrodku Zdrowie w Lini odbędą się badania wzroku dla mieszkańców gminy powyżej 16 roku życia. Zapisy telefoniczne pod nr 58 676 85 23 będą prowadzone do 21 maja br.