Ogłoszenia 28.04.2019

II niedziela Wielkanocy – 28.04.2019 r.

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

28.04 – 4.05.2019: Tydzień miłosierdzia

Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na cele charytatywne - suplikacje

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699)

2. W dniu dzisiejszym o godz. 11.30 zapraszamy – Parafian i Gości do Kętrzyna na odpust Miłosierdzia Bożego. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Rafał Grot ze Strzepcza.

3. W poniedziałek (29 kwietnia) przeżywać będziemy święto św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy. Msza św. będzie tylko w Lini o godz. 17.00 - w koncelebrze.

4. We wtorek (30 kwietnia) przeżywać będziemy przeniesioną uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Parafia Miechucino zaprasza na odpust w poniedziałek na godz. 18.00.
We wtorek Msze św. w Lini będą o godz.: 8.30, 17.00 i 18.00.
We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na poświęcenie kapliczki Matki Bożej u p. Gronowskich (kolęda pod Tłuczewo).

5. W środę (1 maja) rozpoczynamy Maryjny miesiąc - MAJ. W naszym kościele w dni powszednie gromadzimy się na nabożeństwie majowym w łączności z wieczorną Mszą św., a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11.00.
W środę Msze św. w Lini będą o godz. 8.30 i 18.00.

6. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Młodzież do comiesięcznej spowiedzi zapraszamy w czwartek:

·    8.30 – 9.00 – kl. VII SP

·    9.00 – 9.30 – kl. VIII SP

·    17.00 – 17.30 – kl. III gimnazjum

W kościołach filialnych Msze św. będą o godz. 10.30.

Z racji I czwartku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz.18.00, która potrwa do godz. 19.30.

W piątek ze względu na niedzielny układ Mszy św. nie będzie okazji do spowiedzi św.

7. W I piątek (3 maja) przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. odprawimy jak w niedzielę. Jest to również 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jest to również dzień modlitw w intencji polskiej emigracji.

8. W I sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 odprawimy Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, a od 9.00/ 9.45 odwiedzimy chorych z sakramentami św.

9. W I sobotę (4 maja) we wspomnienie św. Floriana strażacy zapraszają na Mszę św. o 17.00 do Strzepcza.

10. Za tydzień, w III Niedzielę Wielkanocną Kościół w Polsce przeżywać będzie Niedzielę Biblijną, a po niej Tydzień Biblijny.
W tym roku jesteśmy zaproszeni, by włączyć się w inicjatywę Narodowego Czytania Pisma Świętego, której przedmiotem będzie Ewangelia według św. Jana.
Obrzędy wstępne z aktem pokuty będą oparte na tekście tej Ewangelii.

W celu głębszego przeżycia tego ogólnopolskiego wydarzenia bibliści przygotowali propozycje lektury fragmentów, które Opatrzność włoży w nasze ręce i które można zabrać do domu i wspólnie przeczytać i rozważyć /koszyk/.

11. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna będzie przed Mszą św. o godz. 11.00 oraz zbierana będzie kolekta inwestycyjna

12. Osoby, które zbierały ofiary do puszek jałmużny wielkopostnej zapraszamy za tydzień na godz. 11.00.

13. Najbliższy termin chrztu św. ogłaszamy na niedzielę 26 maja (godz. 11.00).

14.   GDK w zaprasza na 2 maja o godz. 10.00 na rajd rowerowy terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Szczegóły na plakatach.