Ogłoszenia 21.04.2019

Niedziela Wielkanocna - 21.04.2019

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego

- życzą Duszpasterze

1. PODZIĘKOWANIA: Ks. Łukaszowi, panu Organiście, Młodzieży, Ministrantom, Lektorom, Chórowi, Strażakom!, Orkiestrze, wszystkim Parafianom za poczynione przygotowania do tych świąt w naszej świątyni (ciemnica – grób Pański), w obejściu, na cmentarzu, w kościołach filialnych za wspólne przeżywanie Wielkiego Tygodnia, za wszelkie posługi, zaangażowanie, poświęcenie swojego czasu, środków, sił i umiejętności, za dane świadectwo wiary oraz zrozumienie i oddanie Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać!

Niech Bóg za wszelkie dobro pomnaża wasze lata w zdrowiu, darzy obfitością łaski i serca napełnia swoim pokojem.

2. Kto przystąpił w czasie (tej) Mszy św. rezurekcyjnej do Komunii św. może ponownie przyjąć Pana Jezusa we Mszy św. w ciągu dnia.
Dzisiaj jeszcze Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 11.00 i 14.00, a w kościołach filialnych o godz. 9.30 .

3. W Poniedziałek Wielkanocny czyli w Drugie Święto Msze św. będą jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. popołudniowej, która będzie o godz. 14.00. Jutro będzie zbierana kolekta na potrzeby KUL.

4. Od minionego piątku trwamy w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Zmartwychwstania i przez  kolejne dni do soboty włącznie modlić się będziemy /…/ przed każdą Mszą św. nowenną i koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. W najbliższy piątek (26 kwietnia) - z racji trwającej oktawy wielkan NIE MA wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. Dzieci do I Komunii św. – tegoroczni Kandydaci do pełnego udziału w Eucharystii za tydzień przystąpią do I spowiedzi św. Z tej racji w sobotę (27 kwietnia) zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do kościoła parafialnego na godz. 9.30.
Druga spowiedź będzie bezpośrednio przed Uroczystą Komunia św.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy do Kętrzyna Parafian i Gości na odpust Miłosierdzia Bożego.
Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Rafał Grot ze Strzepcza.
Pozostałe Msze św. będą w Lini o godz. 8.00 - z procesją wielkanocną, o godz. 11.00 i o godz. 15.00 z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego (które zazwyczaj w naszej parafii  odprawiamy w III niedzielą miesiąca).
W Niepoczołowicach Msza św. będzie o godz. 9.30.

8. Następny termin chrztu św. ogłaszamy na niedzielę 26 maja, a kolejny zapowiadamy na 9 czerwca.

9.  Przed tygodniem na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy 1523,-  zł. Bóg zapłać!

10.  W Poniedziałek Wielkanocny na godz. 13.00 strażacy zapraszają dzieci na wspólne polewanie wodą na placu przed remizą w Lini.