Ogłoszenia 14.04.2019

Niedziela Palmowa – 14.04.2019 r.

Zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego

Podziękowanie za udział w DK ulicami Lini

1. W tym tygodniu słuchamy spowiedzi w dekanacie: w poniedziałek w Strzepczu i we wtorek w Gowidlinie.
W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą  o godz. 18.30!!!.
W środę Msza św. będzie o godz. 17.00!!!

2.  Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w poniedziałek od godz. 9.00.

3. Sakramentu chrztu udzielimy w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 11.00.
We wtorek po wieczornej Mszy św. będzie nauka dla rodziców i chrzestnych.

4.  Wielki Czwartek  jest pamiątką ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.

Przed południem o godz. 10.00 w bazylice Katedralnej w Pelplinie Ksiądz Biskup Diecezjalny odprawi Mszę św. Krzyżma i przyjmie od kapłanów diecezji odnowienie przyrzeczeń kapłańskich, a także poświęci nowe oleje (olej krzyżma i olej chorych).

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszej parafii rozpocznie się o godz. 18.00.

Po Mszy św. Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Kaplicy Przechowania. O godz. 22.00 odśpiewamy Gorzkie Żale (wszystkie części – można zabierać teksty).
Adoracja potrwa do godz. 23.00.

5. Wielki Piątek – Męki i Śmierci Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Przechowania będzie kontynuowana od 9.00/Jutrznia/ do godz. 11.00.

O godz. 15.00 wznowienie i rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia (dzień I). Obrzędy liturgiczne rozpoczną się o godz. 18.00. W czasie Adoracji Krzyża odśpiewamy Gorzkie Żale (…).

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do 23.00.

Od godz. 21.00-22.00 – adoracja dla młodzieży. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i post ścisły.

6.  W Wielką Sobotę wznowienie Adoracji nastąpi o godz. 9.00/Jutrznia/ i potrwa do godz. 15.00.

Pokarmy na stół wielkanocny poświęcimy w Lini: o godz. 10.00 12.00 i 15.00; w Kętrzynie o 10.30 i w Niepoczołowicach o 11.00. /SKARBONKI/

W Wielką Sobotę post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie są obowiązkowe, ale wskazane jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.

Wznowienie Adoracji nastąpi o godz. 20.00, o godz. 21.45 – nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień II)

7.  Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpocznie się o godz. 22.00 (jak przed rokiem!).

Jest to Msza św. najważniejsza i najbardziej uroczysta w całym roku kościelnym i ona jest Rezurekcją, a nie jedynie procesja. Dlatego gorąco zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tej liturgii.

Na Liturgię światła i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, które mają miejsce w czasie ceremonii  paschalnych przynosimy świece. Prosimy również o zabranie zniczy, które po ceremoniach zaniesiemy na cmentarz.

W tym roku – jak poprzednio – obrzędy nocne dopełni PROCESJA REZUREKCYJNA z zapalonymi świecami – pójdziemy dookoła kościoła.

8.  W Zmartwychwstanie Pańskie pozostałe Msze św. będą: w Lini rano o godz. 8.00, 11.00 i 14.00 – na zakończenie nowenna do Bożego Miłosierdzia z Koronką(dzień III), a w Kętrzynie i Niepoczołowicach o godz. 9.30.

9. Kartuskie Centrum Caritas  składa serdeczne podziękowania za okazana pomoc w ramach akcji „Pola nadziei” .Na budowę hospicjum w Kartuzach zostało zebrane  2.539,89- zł.

10. W sobotę  odbył się pogrzeb śp. Gerarda Lange (l. 81) z Niepoczołowic.  Zdrowaś Maryjo … Wieczny odpoczynek...