Ogłoszenia 07.04.2019

V niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. W nadchodzącym tygodniu – ze względu na spowiedzi w dekanacie – będzie zmieniony porządek nabożeństw:

Poniedziałek (18.30);

Wtorek (16.30 i 17.30);

Środa (17.00 i 18.00);

Czwartek (17.00 i 18.00);

Piątek (8.00 - po DK; 10.00 – Kętrzyno i 17.00);

Sobota (8.30 i 17.00 !!!)

3. W piątek na godz. 18.00  zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Lini. Tym razem zbieramy się na skrzyżowaniu ul. Klubowej z ul. Osiedlową - dalej pójdziemy ul. Szkolną - powrócimy parkingiem do kościoła, gdzie będzie wygłoszone Słowo Boże (kazanie pasyjne i  Komunia św.).

W ten piątek nie będzie osobnej Drogi Krzyżowej dla dzieci.

Rano natomiast - bez zmian o godz. 8.00 - będzie Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. z kazaniem.

4. W sobotę (13 kwietnia) to dzień PARAFIALNEJ SPOWIEDZI WIELKOPOSTNEJ z udziałem zaproszonych spowiedników. Zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty:

14.30– 15.00 – spowiedź św. w Niepoczołowicach

14.30 – 15.15– spowiedź w Lini

16.10 – 16.30 – spowiedź św. w Kętrzynie

16.00 – 17.00– spowiedź św. w Lini

UWAGA!!!  Msza św. z liturgią niedzielną w sobotę będzie o godz. 17.00.

5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy (poza niedzielną w sobotę).

6. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy w Wielkim Tygodniu

7. Sakramentu chrztu św. udzielimy w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 11.00.

Dzieci do chrzty prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

8. W związku z nadchodzącymi świętami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich.

9. Za tydzień  będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Za tydzień - w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna celebracja XXXIV Światowego Dnia Młodzieży. Zapraszamy jeszcze chętnych za wyjazd o zgłoszenia i zapisy u ks. Łukasza. Koszt 15 zł.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian:

w środę śp. Franciszka Kożyczkowskiego (lat 79), zam. w Choczewie;

w piątek śp. Brunona Lidzbarskiego (lat 71), zam. Niepoczołowice Folwark

w sobotę – śp. Henryka Maszota (lat 77), zam. w Lini

12. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” (3,30 zł) i "Mały Pielgrzym" dla dzieci z kolorowaną - tym razem w cenie 4,50 zł

13. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na II Dzień Otwarty. Odbędzie się on w sobotę 13 kwietnia 2019 r., w godz. od 10.00 – 13.00. Bliższe informacje na temat działalności szkoły można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

14. W przyszłą niedzielę, tj. 14 kwietnia 2019 r.  o godz. 12.00 na stadionie gminnym w Lini odbędzie się już po raz 14 Wojewódzki Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają całe rodziny do wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

W programie przewidziano nie tylko biegi ale również marsz nordic-walking na 5 km więc każdy może wziąć w nim udział, stoiska gastronomiczne, darmowe dmuchańce dla dzieci oraz loterię dla uczestników zawodów, w której do rozlosowania będą nagrody rzeczowe w tym dwa rowery