Ogłoszenia 31.03.2019

IV niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019 r.

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości

2. We wtorek (2 kwietnia) obchodzimy 14. rocznicę sakry Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny, a w środę Jego imieniny. Pamiętajmy o ks. Biskupie Ryszardzie w naszych modlitwach.

3. W tym tygodniu ze względu na I piątek miesiąca - Droga Krzyżowa dla dzieci będzie we wtorek o godz. 16.30.
Wcześniej od godz. 15.45 do godz. 16.30 zapraszamy na spowiedź św. uczniów kl. IV do VII SP.

4. Ze względu na spowiedź św. w dekanacie - w środę i czwartek Msze św. w Lini będą: o godz. 7.00 i o godz. 18.30.

5. W I czwartek po wieczornej Mszy św. tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
W czasie adoracji zapraszamy do spowiedzi św. młodzież kl. VIII SP i III Gimnazjum.

6.  W I piątek Msze św. w kościołach filialnych będą o godz. 16.30, a w Lini w łączności z Drogą Krzyżową o godz. 8.00 i 18.00

7. W I sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannie, potem Msza św. z nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca.
Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 9.15/9.45.

8.  Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

9.  Za tydzień w ramach akcji „Pola nadziei” wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek na budowę hospicjum w Kartuzach.

10. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Włączmy się jak najliczniej w dzieło pomocy dzieciom, niepełnosprawnym, chorym i ubogim.
Za każdą formę wsparcia serdecznie dziękujemy. Numer KRS 0000252333

11. Dzieci do chrztu św. na termin świąteczny prosimy zgłaszać od przyszłego tygodnia.

12. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii na poziomie przedszkolnym, w szkołach podstawowych oraz zawodowych, jak i osób, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej.
Studia Podyplomowe będą prowadzone w Toruniu i Pelplinie, przez cztery semestry. Więcej informacji o naborze na studia i dokumentach - TUTAJ

13. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Wandy Leyk (lat 81) Niepoczołowic. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …

14. W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna celebracja XXXIV Światowego Dnia Młodzieży. Zapraszamy chętnych za wyjazd o zgłoszenia i zapisy (do piątku ) u ks. Łukasza. Koszt 15 zł.