Ogłoszenia 24.03.2019

III niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019 r.

Zbiórka do puszek  dla polskich misjonarzy

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana

2. W poniedziałek (25 marca) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 w Lini.
Tradycyjną Mszę św. w intencji Gromady Zakrzewo odprawimy w Lini o godz. 8.30. Mszę św. w intencji ++ zmarłych z Gromady Zakrzewo odprawimy w następną niedzielę tj. 31 marca o godz. 11.00.
Pozostałe Msze św. w poniedziałek będą o godz. 16.30 - w kościołach filialnych, a w Lini o 18.00.

3. We wtorek ze względu na spowiedź w Miechucinie Msze św. w Lini będą: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.30.

4. Od poniedziałku do środy (25-27 marca) swoje rekolekcje szkolne będą miały dzieci i młodzież ze szkoły w Lini. W środę Msze św. będą w Lini: w ramach rekolekcji szkolnych o godz. 9.15 i 11.45; wieczorem o godz. 18.00 oraz w Niepoczołowicach o godz. 17.00. W pozostałe dni tygodnia Msze św. będą bez zmian.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

6. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaprasza na kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii na poziomie przedszkolnym, w szkołach podstawowych oraz zawodowych, jak i osób, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej.
Studia Podyplomowe będą prowadzone w Toruniu i Pelplinie, przez cztery semestry. Więcej informacji o naborze na studia i dokumentach
- TUTAJ

7. Od kilku lat na terenie naszego kraju odbywa się ogólnopolska akcja „Pola nadziei”, mająca na celu pozyskanie środków na potrzeby hospicjów. Właśnie dzięki ludzkiej życzliwości 1 października rozpoczęła się budowa hospicjum stacjonarnego w Kartuzach.
Już dziś ogłaszamy i zachęcamy do włączenia się w tę akcję, która odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Zachęcamy również do wzięcia udziału w akcjach towarzyszących. Szczegóły na plakacie. Biuro hospicjum przy parafii św. Wojciecha w Kartuzach jest otwarte od poniedziałku do piątku od 8.00 do 10.00.

8. W Niedzielę Palmową (14 kwietnia) w Kościerzynie  odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego. Zachęcamy młodzież do udziału w tym wydarzeniu. Zapisywać można się u ks. Łukasza. Koszt wyjazdu wynosi 15 zł.