Ogłoszenia 10.03.2019

I Niedziela Wielkiego Postu –10.03.2019 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych.

• Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej (z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.) zapraszamy w piątki o godz. 8.00 i 18.00. Droga Krzyżowa dla dzieci - w piątki o godz. 17.00.
  • Gorzkie Żale - w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

Za pobożny udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

3. W naszym dekanacie przeprowadzany jest Kurs Przedmałżeński. Spotkania odbywają się czasie Wielkiego Postu w parafii Miechucino - w soboty o godz. 19.00.

4. Od środy do piątku (13-15 marca) SP w Niepoczołowicach przeżywać będzie swoje rekolekcje wielkopostne.
Szkolne rekolekcje dla uczniów SP w Lini będą w dniach 25-27 marca, a dla SP w Kętrzynie 10-12 kwietnia.

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. U nas w parafii zbiórka do puszek na rzecz misjonarzy będzie w kolejną niedzielę (24 marca)

6. Za tydzień w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do wtorku (19 marca), czyli Uroczystości św. Józefa włącznie. Nauki będzie głosić ks. kan. Bronisław Dawicki.
W sobotę na godz. 20.30 zapraszamy młodzież na naukę stanową i Apel Maryjny (szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania).
Za tydzień w niedzielę ze względu na rekolekcje Msza św. w Kętrzynie będzie o 13.30.

7. Przed tygodniem  w naszym kościele ślubowali Karolina i Damian - nasz parafianin. Następnego dnia - w niedzielę rano spłonął cały ich dobytek. Z tej racji – za tydzień po Mszach św. członkowie PZ Caritas będą zbierali ofiary do puszek na pomoc pogorzelcom.

8. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zaprasza na kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno dla nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii na poziomie przedszkolnym, w szkołach podstawowych oraz zawodowych, jak i osób, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej.
Studia Podyplomowe będą prowadzone w Toruniu i Pelplinie, przez cztery semestry. Więcej informacji o naborze na studia i dokumentach - TUTAJ

9. Przypominamy, że sakramentu chrztu św. udzielimy w Niedzielę Zmartwychwstania (21 kwietnia).

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”

11.W poniedziałek o godz. 18.00 w sali GDK w Lini odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze dla sołectwa Linia.