Ogłoszenia 26.07.2015

XVII niedziela zwykła – 26.07.2015 r.

Dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów

1. Wszystkim uczestnikom XVI Pieszej Pielgrzymki do Sianowa i uczestnikom odpustu za modlitwy i złożone świadectwo wiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Szczególne słowa wdzięczności skierowujemy do osób, które zaangażowały się w zorganizowanie pielgrzymki i sprawny jej przebieg. Niech Królowa Kaszub uprosi u Swojego Syna nam wszystkim potrzebne łaski.

2. Serdeczne słowa podziękowania skierowuję do rodzin, które przyjęły na nocleg i ugościły pielgrzymów idących do Sianowa ze Smołdzina.

3. W tym tygodniu Msze św. będą:

w poniedziałek                                8.00 i 18.00

w środę i sobotę                              8.30 i 18.00

we wtorek, czwartek i piątek          17.00 i 18.00.

4. W sobotę o 8.10 zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. O 8.30 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

5. W sobotę od południa (1 VIII) lub w niedzielę (2 VIII) można uzyskać odpust Porcjunkuli (związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu) za nawiedzenie kościoła oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz… i Wierzę…. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. Jest to również dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944).

6. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

7. Przypominamy, że sakramentu chrztu św. w sierpniu udzielimy w niedzielę    30-go podczas Mszy św. o 15.00.

8. Zapowiedzi:

Mateusz Klein           kawaler              Rozłazino

Daria Leyk                 panna                  Niepoczołowice             (II)

Bogumił Lange                         kawaler              Strzepcz

Żaneta Studzińska                  panna                  Kętrzyno    (II)

Mateusz Kotłowski                           Linia

Aleksandra Lange                            Rozłazino   (II)

Zmarł + Stanisław Wroński l. 87, zam. ul. Szkolna 6. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 10.00. Wcześniej o 9.30 poświęcenie w kaplicy cmentarnej. Różaniec za zmarłego jest odmawiany w kościele po ostatniej Mszy św.