Ogłoszenia 03.03.2019

VIII niedziela zwykła – 03.03.2019 r.

3- 9 III: Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Kolekta inwestycyjna

1. W niedzielę, poniedziałek i we wtorek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu na wzór dawnego nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

· Niedziela - po Mszy św. o godz. 15.00 do godz. 18.00

· Poniedziałek - po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 11.00 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 do 21.00

· Wtorek - po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 11.00 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 do 21.00

2.  W poniedziałek (4 marca) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, a w piątek (8 marca) święto 547. Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie

3. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. będą w Lini o godz. 6.30, 17.00 i 18.30; w Kętrzynie o 17.00 i w Niepoczołowicach o 18.30.
Błogosławieństwo POPIOŁU I POSYPANIE POKUTNE  będzie podczas każdej Mszy św., a nadto w Kętrzynie o godz. 8.30  i w Niepoczołowicach o godz. 11.00 odbędzie się błogosławieństwo popiołu i posypanie pokutne jako odrębna celebracja z Liturgią Słowa.

Przypominamy, że w Popielec wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (tak jak we wszystkie piątki roku - z wyjątkiem uroczystości liturgicznych). Ponadto – w Popielec i w Wielki Piątek – katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ścisłego ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia.

Przypominamy także, że przez cały Wielki Post obowiązuje zakaz udziału w zabawach.

4. Od środy do niedzieli wraz z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas, przeżywając „Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty” (6-12 marca)

5.  Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych :

a. Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 8.00 i o godz. 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

b. Droga Krzyżowa dla dzieci - w piątki o godz. 17.00 (bez Mszy św.)

c. Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6. W sobotę, 9 marca w naszym dekanacie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać przez cały Wielki Post – w każdą sobotę o godz. 19.00 - w Miechucinie.

7. W przyszłą niedzielę (10 marca) w czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Dzieci można zgłaszać jeszcze do wtorku. Nauka przed chrztem będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.

8. Również w przyszłą niedzielę  na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami (poświęcenie i wręczenie książeczek i spotkanie dla rodziców)

9. Rozpoczynamy akcję Caritas zbierania jałmużny do papierowych skarbonek. Jednym z głównych celów jałmużny wielkopostnej jest uwrażliwienie ludzi na potrzeby innych. Jałmużna nie jest tylko zwykłym wsparciem okazanym potrzebującemu, ale jest uczynkiem miłosierdzia. Pamiętajmy, że jałmużna nie bierze się z tego co nam zbywa albo czego nie potrzebujemy, lecz jest rezultatem świadomego wyrzeczenia oraz umartwienia i pracynad sobą. Różni się więc od dobroczynności tym, że ma na względzie nie tylko potrzebującego, lecz także darczyńcę, który przez dawanie jałmużny udoskonala siebie.

Zachęcamy, aby całe rodziny zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Jedna złotówka, z każdej skarbonki zostanie przeznaczona na budowę Hospicjum w Kartuzach. Niech w każdej rodzinie znajdzie się taka skarbonka na czas Wielkiego Postu. Koszt skarbonki wynosi 30 gr. Wpłata do Caritas wyniesie zatem 1,30 zł za skarbonkę. Pozostałe zebrane środki pozostają do dyspozycji parafii. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele w Wielką Sobotę razem ze „święconką” zebrane pieniądze należy włożyć do skarbonki kartę z wypisanym: imieniem, nazwiskiem i parafią

10.  Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dzień Otwarty. Odbędzie się on w sobotę 9 marca 2019 r., w godz. od 10.00 – 13.00.
Collegium Marianum to szkoła męska z bogatą tradycją i internatem. Od kilku lat cieszy stuprocentową zdawalnością matury. Uczniowie mają możliwość pogłębiania wiedzy przez wybrane przez siebie rozszerzenia. Są też kształtowani w duchu katolickim.
Bliższe informacje na temat działalności szkoły można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

11.  Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Zebrane środki przeznaczamy m. in. na zakup łóżek rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie leczenia i rehabilitacji dzieci i dorosłych, w tym chorych na nowotwory.
Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi, okażmy serce, tym którzy potrzebują wsparcia. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy