Ogłoszenia 24.02.2019

VII niedziela zwykła – 24.02.2019 r.

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty

2. W poniedziałek o godz. 11.00 w Gowidlinie odbędzie się pogrzeb śp. ks. prałata Franciszka Cybuli – byłego kapelana Prezydenta RP (eksporta ze Mszą św. dzisiaj o 17.00).
Z tej racji Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – I piątek i I sobota miesiąca . Spowiedź przed I piątkiem miesiąca będzie :

w środę:

·   od godz. 16.30 do godz. 17.00 - kl. IV SP

·   od godz. 17.30 do godz. 18.00 - kl. III gimnazjum

w czwartek:

·   od godz. 16.30 do godz. 17.00 - kl. VII SP

·   od godz. 17.30 do godz. 18.00 - kl. VIII SP

4. W I piątek (1 marca) obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
W I piątek Msze św. będą o godz. 16.30 w kościołach filialnych i o godz. 18.00 w Lini. Bedziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i innych ludzi.

5. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w I sobotę: o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 8.30 – Msza św., a po niej nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.

6. W I sobotę (2 marca) od godz. 9.00/9.45 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7. Również w sobotę o godz. 11.00 w katedrze w Pelplinie odbędą się święcenia biskupie ks. prałata Arkadiusza Okroja – nowego Biskupa Pomocniczego naszej diecezji.

8. W minioną niedzielę Protektorzy Radości z I LO w Lęborku na zorganizowanie biblioteki w Thollire, w Kamerunie zebrali 1355,50 zł. Bóg zapłać!

9. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10. W niedzielę (10 marca) podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do przyjęcia tego sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu w biurze parafialnym.

11. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma”, marcowy numer „Małego Pielgrzyma” dla dzieci, a także bezpłatny biuletyn „Caritas” Diecezjalnego

12. Duszpasterstwo osób niesłyszących zaprasza na Mszę św. w języku migowym, która odbędzie się dzisiaj (niedziela) o godz. 15.00, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia (Szarytki) w Kartuzach, przy ul. Gdańskiej 12.

13. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów gimnazjum i szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dzień Otwarty. Odbędzie się on w sobotę 9 marca 2019 r., w godz. od 10.00 – 13.00.
Collegium Marianum to szkoła męska z bogatą tradycją i internatem. Od kilku lat cieszy stuprocentową zdawalnością matury. Uczniowie mają możliwość pogłębiania wiedzy przez wybrane przez siebie rozszerzenia. Są też kształtowani w duchu katolickim.
Bliższe informacje na temat działalności szkoły można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

14. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Zebrane środki przeznaczamy m. in. na zakup łóżek rehabilitacyjnych i sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcie leczenia i rehabilitacji dzieci i dorosłych, w tym chorych na nowotwory.
Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi, okażmy serce, tym którzy potrzebują wsparcia. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.