Ogłoszenia 10.02.2019

V niedziela zwykła – 10.02.2019 r.

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem

2. Jutro, w poniedziałek, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 8.30 będzie Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy choroby zjednoczyć z krzyżem Chrystusa.

3. W poniedziałek od godz. 9.30 z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych, którzy pozostają w domach. Posługę będzie sprawować tylko Ks. Łukasz.

4. W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Od wtorku do piątku Msze św. będą o godz. 17.00 i 18.00.

5. W czwartek, 14 lutego przeżywać będziemy święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. W liturgii wspominamy także św. Walentego, prezbitera i męczennika. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

6. W przyszłą niedzielę, ze względu na pielgrzymkę ks. Łukasza, Msza św. w Kętrzynie będzie o godz. godz. 13.00!!!.

7. Również za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

8. Następny termin chrztu św. zapowiadamy na niedzielę (10 marca) o godz. 11.00. W kwietniu udzielimy chrztu św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 11.00.

9. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nowy numer „Pielgrzyma” .

10. Za tydzień przed kościołami w Lini i Kętrzynie uczniowie I LO w Lęborku będą zbierać ofiary do puszek w ramach akcji „Protektorzy Radości” na zorganizowanie biblioteki w Tchollire w Kamerunie (Afryka). W tej placówce pracuje Siostra M. Maksymiliana Grzenkowicz (nasza parafianka Agnieszka) ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej //akcję organizuje m.in. siostrzenica s. Agnieszki, Emilia z Kętrzyna wraz z uczniami z klasy//

11. We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Krystyny Studzińskiej (lat 84) z Lini. Wcześniej o godz. 9.30 odprawimy I stację w kaplicy na cmentarzu.
Różaniec za zmarłą będzie w kościele po Mszy św.:  w niedzielę o godz. 15.00, a w poniedziałek o godz. 18.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…