Ogłoszenia 9.08.2015

XIX niedziela zwykła – 9.08.2015 r.

1. W poniedziałek przypada w naszej diecezji uroczystość Św. Wawrzyńca, Męczennika – Głównego Patrona. Msze św. w tym dniu będą o 8.30 i 18.00.

2. We wtorek Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00, a środę jak zwykle o 8.30 i 18.00.

3. W czwartek 13-go o 20.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie – o błogosławieństwo dla rolników i obfite tegoroczne plony. Poza tą będzie Msza św. w Lini o 18.00.

4. W piątek Msze św. będą o 17.00 i 18.00.

5. W sobotę przypada w Kościele uroczystość nakazana Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą jak w niedzielę z różnicą, że Msza św. popołudniowa o 15.00 będzie z udzieleniem ślubu (formularz z uroczystości). Podczas wszystkich Mszy św. przed południem odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

6. Dzisiaj obrzędy chrztu św. w ramach Mszy św. o 15.00. Następny termin chrztu to niedziela 30 sierpnia , ale o 11.00(zmiana)!  Dzieci do sakramentu można zgłaszać w nadchodzącym tygodniu.

7. Dla zainteresowanych podajemy informację, że postępy prac przy budowie sanktuarium w Kenii można śledzić na stronie internetowejwww.subukia.org i na profilu ojca Kazimierza.

8. „Sprzeciw wobec ustawy dotyczącej procedury ‚IN VITRO’ ” – Opracowanie Biura Prawnego Sekretariatu KEP z dnia 9 lipca 2015r. /zakładka INNE – Ogłoszenia inne/

9. Zapowiedzi:

Krystian Lietzau           kawaler      Kobylasz

Monika Gackowska      panna         Niepoczołowice   (I)

Marcin Hinca                kawaler      Linia

Martyna Schmidtke      panna         Linia (I)

REKRUTACJA DO WSD W PELPLINIE

Zakończyła się I tura rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna przyjął dotychczas 18 kandydatów na I rok studiów.

Wakacje są dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, dlatego też Seminarium przeprowadza II turę naboru dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Do 10 września br. w Pelplinie przeprowadzane są wstępne rozmowy kwalifikacyjne dla zgłaszających się w późniejszym terminie, na które należy się umówić wcześniej telefonicznie.

Alumni Pelplińskiego Seminarium są jednocześnie studentami Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, stąd kandydaci są zobowiązani zarejestrować się na stronie internetowej Uniwersytetu i odbyć kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Wyższego Seminarium Duchownym w Pelplinie.