Ogłoszenia 30.12.2018

Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – 30.12.2018 r.

1. Jutro, w poniedziałek (31 grudnia) z racji ostatniego dnia roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno–przebłagalne za 2018 rok na godz. 18.00 (rano Msza św. będzie o godz. 8.30).

2. We wtorek (1 stycznia), w Nowy Rok przeżywać będziemy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju.
Msze św. będą w Lini o godz. 9.00, 11.00, 13.30 i 17.00!
W Kętrzynie Msza św. będzie o godz. 9.00, a w Niepoczołowicach o godz. 11.00.
W Nowy Rok w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew lub modlitwę słowami Hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź… Z modlitwą tą należy połączyć intencję uproszenia Bożej opieki na cały rok.

3. W środę (2 stycznia) Msze św. będą o godz. 8.30 i o 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek Msze św. będą o godz. 16.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

5. Dzieci i młodzież - o ile trwają w stanie łaski uświęcającej - przychodzą na dowolną Mszę św. w I piątek miesiąca (podpis po Mszy św.).
Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od godz. 15.45 i od 17.15 do Mszy św. lub w piątek przed Mszą św.
W I piątek Msze św. będą w kościołach filialnych o godz. 16.00, a w Lini o godz. 18.00.

6. W I sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a po rannej Mszy św. o godz. 8.30 na kolejne nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.

7. W przyszłą niedzielę (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby misji. Z tej racji kolekta inwestycyjna będzie w następna niedzielę. Msza św. popołudniowa będzie o godzinę wcześniej, czyli o godz. 14.00!!!.
Na godz. 15.00 zapraszamy na przemarsz Orszaku Trzech Króli. Po Mszy św. zbierzemy się przed budynkiem OSP, gdzie będzie można się przebrać i przygotować do przemarszu.

Jak w latach poprzednich prosimy o przygotowanie strojów wg przydzielonych kolorów i gromadzenie się przy osobach w danym kolorze.

Ameryka Pn i Pd

czerwony:

Linia ul. Długa pod Zakrzewo, Linia Dworzec i całe Zakrzewo

Europa

biały:

Niepoczołowice całe

Azja

żółty:

Kętrzyno i wybudowania, Kobylasz, Igrzeczna oraz Potęgowo

Afryka

zielony:

Długa po stronie nieparzystej, Krótka, Wrzosowa, Turystyczna i Sportowa i okolice

Australia i Oceania

niebieski:

Linia ul. Długa po stronie parzystej, Klubowa, Osiedlowa, Łąkowa i Szkolna

Do kościoła pójdziemy tradycyjnie – dookoła kapuśniaka. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa  na drodze. W kościele pokłonimy się św. Rodzinie i tam nastąpi ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego.

8. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych.

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma” (cena 2,90 zł), a także styczniowy numer „Małego Pielgrzyma” (również w cenie 2,90 zł)

10. Odwiedziny duszpasterskie (kolęda) dostępne są na stronie parafii w zakładce: Wizyta Duszpasterska

11. UG i GDK w Lini zapraszają mieszkańców w poniedziałek, w noc sylwestrową - na powitanie Nowego Roku - na placu Ks. Bazylego Olęckiego. Początek o godz. 23.30