Ogłoszenia 02.12.2018

I niedziela Adwentu – 2.12.2018 r.

- Kolekta inwestycyjna -

1. Od nadchodzącego tygodnia - Msze św. w Lini będą rano o godz. 6.35 i wieczorem o godz. 18.00. Małe dzieci z lampionami zapraszamy na Mszę św. wieczorną. Zachęcamy również do uczestnictwa we Mszy św. przed świtem o godz. 6.35.
Dzieci (SP i młodsi) obecne na wieczornej Mszy św. (także rano) otrzymają obrazek (czyli znak uczestnictwa w roratach). Temat przewodni tegorocznych rorat to:  „z Duchem Twoim”  o darach i owocach Ducha Świętego.

2. We wtorek (4 grudnia) o godz. 9.00 będzie dodatkowa Msza św. w Kętrzynie. Ponadto w Kętrzynie będzie także Msza św. o godz. 18.30.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
Spowiedź św. (z racji I piątku), ze względu na czwartkową spowiedź odpustową w Gowidlinie będzie dla grup:

·   we wtorek    16.30 – 17.15 – bierzmowani VII SP

17.15 – 18.00 – bierzmowani III gimnazjum

·   w środę        16.30 – 17.15 – bierzmowani VIII SP

17.15 – 18.00 – uczniowie kl. IV SP

W I piątek Msze św. będą w kościołach filialnych o godz. 16.30, a w Lini o godz. 6.35 i 18.00

4. W sobotę (8 grudnia) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dzień modlitw w intencji młodzieży żeńskiej i jej posłannictwa w Kościele i świecie.
Jak niegdyś zachęcamy do udziału we Mszy św. i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w swoich domach -  nie z obowiązku lecz z potrzeby serca.
Msze św. będą w Lini o godz. 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 (z liturgią niedzielną); w Kętrzynie o godz. 8.30 i w Niepoczołowicach o godz. 10.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na dowolną przedpołudniową Mszę św. i poświęcenie medalików.

5. W sobotę (8 grudnia) przypada także VI rocznica ingresu Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

6. W sobotę o godz. 16.30 w Lini będzie dodatkowa Msza św. w intencji Pszczelarzy (z liturgią świąteczną)

7. Przyszła niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel, a kolekta będzie na rzecz Stolicy Apostolskiej.

8. Zachęcamy parafian do nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma” (2,90 zł)) i "Mały Pielgrzym" dla dzieci (2,50 zł). Do obecnego numeru Pielgrzyma dołączona została książeczka "Obrzędy wieczerzy wigilijnej" (cena 2 zł). Komplet "Pielgrzym" + książeczka = 4,90 zł

9. Caritas Parafialna informuje:

·  Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy coroczną akcję Caritas - świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna cena małej świecy wynosi 9 zł, a dużej 15 zł. Akcję można również wspierać wysyłając SMS o treści ŚWIECA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

· W Adwencie przeprowadzamy zbiórkę żywności - tym razem w formie DARU OŁTARZA czyli zachęcamy do przynoszenia produktów spożywczych i chemicznych do kościołów (Linia, Kętrzyno, Niepoczołowice) w przyszłą niedzielę ( 9 grudnia). W Lini będzie można przynosić dary jeszcze do środy.

· Spotkanie wigilijne dla samotnych będzie w niedzielę 16 grudnia 2018 r.

· Zabawa charytatywna – bal karnawałowy (na sali weselnej u P. Garskich) zaplanowana jest na sobotę 26 stycznia 2019 r. (koszt biletu wstępu: 150 zł od pary – do nabycia u członków Parafialnego Zespołu Caritas)

10. 6 stycznia 2019 r.  odbędzie się w naszej parafii VI Orszak Trzech Króli.
W tym roku ogłaszamy konkurs na wiersz o tematyce Bożonarodzeniowej (minimum 3 zwrotki 4-wierszowe). Podpisane teksty prosimy przynosić do zakrystii w terminie do świąt. Oczywiście wiersze prezentować będą sami autorzy bądź członkowie ich rodzin.
Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi na koniec Orszaku w Kościele. Przewidziane są cenne Nagrody!!!

11. Od września (na prośbę ks. Proboszcza) nasz parafianin, pan Mariusz Kobiella uczestniczy w Pelplinie w kursie przygotowawczym dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
Zakończenie kursu nastąpi 8 grudnia, a uroczysta promocja 16 grudnia o godz. 10.00 w katedrze w Pelplinie. Otoczmy pana Mariusza naszą modlitwą.

12. Na prośbę sołtysa podajemy do wiadomości, że istnieje możliwość przyznania zasiłku dla  opiekunów osób niepełnosprawnych. Więcej informacji w gablocie u sołtysa w Lini.

13. W minioną środę odbył się pogrzeb śp. Herberta Milewczyk z Lini.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…