Ogłoszenia 25.11.2018

XXXIV niedziela zwykła – 25.11.2018 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem.
Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie

2. W dzisiejszą uroczystość, po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia O Jezu najsłodszy. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W poniedziałek (26 listopada) przypada w liturgii wspomnienie św. Jana BerchmansaPatrona Ministrantów, a dzisiaj także w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbyła się promocja 6 nowych ministrantów naszej parafii

4. W piątek (30 listopada) przypada w liturgii święto Św. Andrzeja Apostoła, brata św. Piotra, jednego z najbliższych uczniów Pana Jezusa

5. W I sobotę (1 grudnia) o godz. 8.00 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po Mszy św. o godz. 8.30 odprawimy kolejne nabożeństwo pierwszych 5 sobót miesiąca.
W sobotę także
odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną - od godz. 9.00 (chorych, których odwiedza ks. Proboszcz), a od godz. 10.00 (chorych, których odwiedza ks. Łukasz)

6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Od następnego poniedziałku (3 grudnia) rozpoczynamy Roraty. Zachęcamy starszych, aby pomogli dzieciom w przygotowaniu lampionów.
(Od przyszłej niedzieli zaczynamy również rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy).

7.  Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

8. Przypominamy, że spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę przed III niedzielą Adwentu, czyli 15 grudnia.

9. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 16 grudnia podczas Mszy św. o 15.00. Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie. Przypominamy, że następny  termin wyznaczyliśmy  na Niedzielę Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2019 r.

10. W środę (28 listopada) po Mszy św. wieczornej (godz. 19.00) odbędzie się spotkanie z przedstawicielem biura podróży – dla osób zapisanych, a także wszystkich chętnych, którzy chcieliby jeszcze dołączyć – dotyczące Pielgrzymki do Ziemi Świętej w lutym 2019 r.

11. Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego w dniu 27 listopada (od 8.00-10.00) w Ośrodku Zdrowia w Lini.

12. Zespół Pieśni i Tańca ogłasza nabory do grupy młodszej dnia 28 listopada o godz. 16.00 w SP w Lini