Ogłoszenia 18.11.2018

XXXIII niedziela zwykła – 18.11.2018 r.

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą

1.   Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście

2.  Dziś  ze Mszą św. o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia”.

3.   W minioną środę zakończyliśmy odczytywanie zdrowasiek. Jak przed rokiem rozpoczęliśmy odmawianie wypominek rocznych z podziałem na godz. 8.00 i 11.00 - naprzemiennie. Jeżeli wkradły się jakieś pomyłki to prosimy o ich zgłoszenie i z góry przepraszamy.

4.  W środę (21 listopada), we wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny modlić się będziemy za Wspólnoty Życia Konsekrowanego – klauzurowe.

5.   W czwartek (22 listopada), we wspomnienie Św. Cecylii - w dniu patronki muzyki kościelnej pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele - o panu Organiście, o parafialnym chóru "Pięciolinia", o kantorach.
Msza św. za nasz chór „Pięciolinia” będzie w poniedziałek o godz. 18.00

6.   W przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – przeżywać będziemy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia: O Jezu Najsłodszy…
Również w czasie tej Mszy św. odbędzie się promocja nowych ministrantów – zbiórka dla kandydatów w czwartek o godz. 16.15.

7.   W minioną sobotę (17 listopada) w Sierakowicach odbył się etap dekanalny Mistrzostw Służby Liturgicznej w Piłce Halowej.
Nasi ministranci w kategorii „Lektor Młodszy” zdobyli I miejsce i przeszli do etapu rejonowego. Serdecznie ministrantom gratulujemy.

8.   Sakramentu chrztu św. udzielimy dzieciom 16 grudnia podczas Mszy św. o godz. 15.00.  Następny termin przewidujemy na Niedzielę Chrztu Pańskiego, czyli 13 stycznia 2019 r.

9.   Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę przed III niedzielą Adwentu, czyli 15 grudnia.

10.  Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

11. W związku ze zbliżającą się uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP rodziców uczniów klasy III SP, przygotowujących się do I Komunii św. prosimy, aby zaopatrzyli swoje dzieci w medaliki, które poświęcimy 8 grudnia.