Ogłoszenia 23.08.2015

XXI niedziela zwykła – 23.08.2015 r.

1. Przed nami ostatni tydzień miesiąca sierpnia, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich.

1. W tygodniu Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00, a w środę o 8.30 i 18.00.

1. We wtorek będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach o 19.00.

1. W nadchodzącą środę, 26 sierpnia, obchodzić będziemy w Polsce uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – imieniny naszej Królowej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Podczas wieczornej Mszy św. nastąpi odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Parafia Tuchlino zaprasza na swój doroczny odpust na godz. 11.00.

1. Za tydzień podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy o godz. 18.00.

1. Prasa Katolicka: „Cuda i Łaski Boże” oraz „Nasza Arka”, „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.

1. Z racji kończących się wakacji i zbliżającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi w sobotę 29.08. od 9.00 do 10.00.

1. Zapowiedzi:

Łukasz Lejk                  kawaler      Kamienica Królewska

Marta Dzięcielska                   panna         Linia                            (II)

OSTRZEŻENIE   POLICJI   PRZED   OSZUSTAMI

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności wobec kolejnych prób wyłudzeń. W ostatnim bowiem czasie nasiliły się przypadki, w których oszuści, udając policjanta, prokuratora, innego urzędnika państwowego lub osobę z rodziny wyłudzają pieniądze od swoich ofiar, pod pretekstem prowadzenia akcji policyjnej lub potrzeby uzyskania natychmiastowej pomocy w trudnych sytuacjach życiowych.

Należy zatem zachować rozwagę, gdy ktoś prosi o pieniądze, a kiedy pojawiają się wątpliwości, czy osoba prosząca o pomoc jest faktycznie tym, za kogo się podaje, można powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.