Ogłoszenia 04.11.2018

XXXI niedziela zwykła – 4.11.2018 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem

2. W tym tygodniu rozpoczynamy odmawianie wypominek za zmarłych ("zdrowasiek"). Od poniedziałku do piątku zdrowaśki  będziemy odczytywać przed Mszą św. o godz. 17.00  (godz. 16.40) i po Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę zdrowaśki będą po Mszy św. o 8.30 i 18.00.
Nowe wypominki roczne zaczniemy odmawiać od przyszłej niedzieli.
Przypominamy, że jeszcze do czwartku (8 listopada) włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych.

3. W piątek (9 listopada) przypada w liturgii święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - Matki i Głowy wszystkich świątyń chrześcijańskich.

4. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości.

5. Z tej racji zapraszamy do wspólnego świętowania „Gmina Linia dla Niepodległej”. Program obchodów Dnia Niepodległości w Lini jest następujący:

· godz. 11.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny – kościół w Lini

· ok. godz. 12.00 (po Mszy św.) – wspólne odśpiewanie hymnu państwowego i apel poległych – przy obelisku na placu przed kościołem

· Biało-Czerwony Przemarsz Patriotów do budynku Szkoły Podstawowej w Lini

· Uroczyste rozpoczęcie Gminnego Święta w SP Linia (występ artystyczny; gorący poczęstunek; wspólny śpiew pieśni patriotycznych; jubileuszowy tort; pamiątkowa fotografia)

6.  Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 18 lub 25 listopada. W tym tygodniu do środy prosimy o zgłoszenia dzieci do sakramentu.

7. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma” i listopadowy numer miesięcznika „Mały Pielgrzym” dla dzieci.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej zmarł śp. Henryk Garski (lat 69), zam. Linia 129. Różaniec za + Henryka zostanie odprawiony w domu o godz. 19.00. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony.
Naszego zmarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...