Ogłoszenia 28.10.2018

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – 28.10.2018 r.

(XXX niedziela zwykła)

15.00 – spotkanie dla młodzieży kl. VII SP

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas

2. Dzisiaj w Polsce: Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym.
Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w potrzebie". Za złozone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Przed nami ostatnie dni października - miesiąca modlitwy różańcowej. We wtorek i środę po Mszy św. o 18.00 w Lini  prosimy o prowadzenie różańca Grupę Modlitewną.
Dzieci zapraszamy w poniedziałek i wtorek i środę na godz. 15.30 !!!

4.  Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych (i z okazji I piątków):

·   Wtorek: 16.00 – 16.30 – bierzmowani kl. VIII SP

16.30 – 17.00 – bierzmowani kl. III gimnazjum

·   Środa: 16.00 -16.30 – kl. IV SP

16.30 – 17.00 – bierzmowani kl. VII SP

18.30 – 19.30 – pozostali (podczas adoracji)

5. Spowiedź z okazji Wszystkich Świętych i dni eucharystycznych w Kętrzynie będzie we wtorek od godz. 19.00 do godz. 19.15 , a w Niepoczołowicach od godz. 19.30 do godz. 20.00.

6. W czwartek (1 listopada) w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. odprawimy jak w niedziele. Około godz. 12.00 udamy się w procesji na cmentarz z modlitwami za naszych zmarłych.

7. W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i przez cały Dzień Zaduszny /piątek/ w każdym kościele oraz kaplicy publicznej i półpublicznej za nawiedzenie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Nadto odpust zupełny można zyskać w dniach 1 – 8 XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych.

8. Wypominki za zmarłych będziemy odmawiali w dni powszednie tylko w kościele w Lini począwszy od nowego tygodnia.  Wszystkie kartki będą odczytane trzy razy. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u P. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży

9. W piątek (2 listopada) Dzień Zaduszny – Msze św. będą w Lini o godz. 6.45, 8.30, 17.00 i 18.30. W Niepoczołowicach Msza św. będzie o godz. 17.00, a w Kętrzynie o godz. 18.30.

10.  W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne – I Czwartek i I Piątek, ale liturgia pozostawia je indywidualnej pobożności wiernych. Młodzież i dzieci w I piątek przychodzą po podpisy po dowolnej Mszy św.

11. W I sobotę (3 listopada) o godz. 8.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca.
Od godz. 9.45. w sobotę odwiedzimy chorych.

12. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

13. Sakramentu chrztu św. w listopadzie udzielimy w niedzielę 18 lub 25.

14. Zmarł śp. Mieczysław Birr (lat 67) zam. w Lini, ul. Krótka. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 (różaniec 12.30)/
Różaniec w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00, a w poniedziałek po godz. 18.00 (z parafialnym). Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...