Ogłoszenia 21.10.2018

XXIX niedziela zwykła – 21.10.2018 r.

15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA

Kolekta na misje katolickie

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny (21-27 X 2018). Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata.
Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy również o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci będzie od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Pozostałych zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św.; w sobotę po rannej Mszy św., a w niedzielę po Sumie Parafialnej o godz. 11.00.

3. W poniedziałek (22 października) przypada w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II.
W poniedziałek Msza św. o godz. 17.00 będzie odprawiona w Niepoczołowicach (z tej racji nie będzie Mszy św. w Lini)

4. W piątek (26 października) będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach o godz. 16.00. Po Mszy św. będzie Różaniec, a następnie poświęcenie nowego krzyża u państwa Łąckich

5. W tym tygodniu będzie także dodatkowo Msza św. w Kętrzynie: w środę o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 17.00.

6. W sobotę (27 października) przypada 6 rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny (2012), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Ks. Biskupie Ryszardzie

7. W przyszłą niedzielę - ostatnią października - obchodzić będziemy uroczystość Rocznicy Poświecenia Własnego Kościoła.

8. W niedzielę za tydzień na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy młodzież klas VII SP, która złoży przyrzeczenia i deklaracje przystąpienia do formacji przed bierzmowaniem.

9. Także w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. wieczornej i różańcu (ok. godz. 19.00).

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest dziś do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

11. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami: Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – przed każdą Mszą świętą.
W tym roku Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Układ nabożeństw będzie jak w niedziele. Procesja na cmentarz będzie po Mszy św. o godz. 11.00 - czyli ok. godz. 12.00.
W tym miejscu serdecznie dziękujemy Sołectwu Kobylasz za sumienną opiekę nad cmentarzem za miniony rok. Bóg zapłać!

12. Mozna zaopatrzyć sie w kartki na wypominki jednorazowe oraz roczne. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u p. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży.