Ogłoszenia 30.08.2015

XXII niedziela zwykła – 30.08.2015 r.

1. W poniedziałek będą Msze św. popołudniowe o 17.00 i 18.00. Od 16.00 do 17.00 będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św.

2. We wtorek Msze św. będą w Lini: na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego w intencji uczniów, nauczycieli i personelu wszystkich szkół z terenu naszej parafii oraz za zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły o godz. 8.00 oraz wieczorem tylko jedna o 18.00.

Rozwozy:

• Potęgowo                                            7.10

• Tłuczewo                                             7.25

• Kobylasz                                              7.25

• Niepoczołowice Folwark               7.25

• Niepoczołowice                                 7.30

• Zakrzewo                                             7.35

1. We wtorek po Mszy św. o 18.00 rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu pod nazwą Jerycho Różańcowe.

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej  następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, (my czuwamy jedną dobę). W tym czasie sprawujemy codzienną Msze Święte, wielokrotnie i „na okrągło” rozważamy tajemnice Różańca, a o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W nieustające, całodobowe czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem są ofiarowywane – za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny –  następujące intencje:

• Wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy

• łaskę wiary dla narodów Europy i o powstrzymanie zła.

• Wynagrodzenia za grzechy Polaków i o Polskę według Bożej woli.

• nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski.

• obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu.

• odkrycie daru Eucharystii

• silne, zdrowe i Bogiem mocne rodziny

Plan Adoracji znajduje się w zakładce INNE/OGŁOSZENIA INNE

1. W I Czwartek Miesiąca Msze św. będą o 17.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. do 19.30 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Grupa Modlitewna.

2. W I Piątek Miesiąca Msze św. będą o 16.30 w kościołach filialnych i o 18.00 w Lini. Od 17.30 do 18.00 w Lini będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św.

3. W sobotę o 8.10 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, a po rannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo Maryjne z racji I soboty miesiąca. Od 8.30 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

4. W przyszłą niedzielę w łączności z Mszą św. o 11.00 będzie poświecenie tornistrów pierwszoklasistów.

5. O 15.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III rozpoczynających przygotowania do I Komunii św. z rodzicami /jedno z rodziców/.

6. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

7. Za tydzień o 12.30 zapraszamy do Strzepcza na obchody Dziękczynienia w Gminie Linia za tegoroczne plony.

8. We wrześniu termin chrztu zapowiadamy na dwie niedziele: na 13 oraz na 27 .

9. W sobotę 12-go będziemy gościć pielgrzymów z Lęborka. Przed rokiem grupa liczyła 350 osób. Za tydzień będzie można złożyć ofiary do puszek na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów.

10. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”, oraz nowy numer „Małego Pielgrzyma” z odblaskowymi opaskami na rękę.

11. Patrycja Bednarek z przyjaciółmi z grupy wolontariuszy „Dobro – podaj dalej” zaprasza na relację z pokazem foto z akcji pomocy w Tomsku na Syberii. Sobota 5 września po Mszy św. o 18.00.

12. Zapowiedzi:

Karol Kopyszke       kawaler           Łęczyce

Alicja Wałdowska    panna              Linia                (I)

• 1 września 2015 r. GDK i 6 Lińska Drużyna Starszo-Harcerska zapraszają na uroczyste obchody z okazji 76 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Początek uroczystości o godzinie 4.45 przy Obelisku Ofiar Marszu Śmierci w Lini.