Ogłoszenia 14.10.2018

XXVIII Niedziela zwykła – 14.10.2018 r.

DZIEŃ  PAPIESKI

1. Wczoraj zakończyły się dwudniowe rekolekcje kerygmatyczne „GPS” dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z parafii Linia i parafii Strzepcz (kl. VII SP). Składamy serdeczne podziękowania: Prowadzącym rekolekcje; Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej w Lini  oraz Młodzieży (za obecność i zaangażowanie)

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II.
Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – ofiary możemy składać do specjalnych puszek przed kościołem. Bóg zapłać.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę dyrekcji, nauczycieli, katechetów i wychowawców, a także wszystkich pracowników świeckich naszych szkół: w Lini, w Niepoczołowicach i w Kętrzynie. Otoczmy ich naszymi modlitwami

4.  Październik to miesiąc różańcowej modlitwy.  Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św.
Dzieci na nabożeństwo różańcowe w Lini zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.

5. W środę Msze św. w Lini będą: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

6. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

7. W sobotę, we wspomnienie św. Jana Kantego będziemy się modlić za uczelnie katolickie. Również w tym dniu będziemy wspominać rocznicę pomordowania Kapłanów Pelplińskich w roku 1939.

8. Przyszła niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny (21 – 27 X). Kolekta z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby misji.

9. W niedzielę, 28 października podczas Mszy św. o godz. 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu można zgłaszać jeszcze w nadchodzącym tygodniu do środy włącznie.

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia oraz o segregacji śmieci. Dziękujemy!

11. Gmina Linia zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach „Ja w internecie”. Każdy uczestnik może skorzystać z jednego szkolenia o następującej tematyce do wyboru: „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Rolnik w sieci”, „Kultura w sieci”.
Zgłaszać można się do końca października u koordynatora projektu lub u  instruktora szkoleniowego projektu. Wiecej informacji TUTAJ.