Ogłoszenia 07.10.2018

XXVII niedziela zwykła – 07.10.2018 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Dziś (7 października) z racji  wspomnienia NMP Różańcowej przeżywamy odpust w Niepoczołowicach. SUMĘ ODPUSTOWĄ o godz. 11.30 odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. Aleksander Młodecki – b. misjonarz z Kamerunu. Poza tą Mszą św. będzie jeszcze Msza św. o rano o 8.00.  Msze św. w Lini odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 15.00, a w Kętrzynie jak zwykle o godz. 9.30.

3. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa w Lini w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św., a w niedziele po Sumie Parafialnej

Dzieci będą miały swoje nabożeństwa w tym tygodniu od poniedziałku do piątku  o godz. 16.00. Dzieci za udział w nabożeństwie dostają naklejki do zeszycików.

4. W czwartek przypada dzień modlitw za dzieło II Soboru Watykańskiego w rocznicę jego otwarcia (1962). W czwartek o godz. 17.00 będzie dodatkowo Msza św. w Kętrzynie.

5. W piątek o godz. 17.30 w SP w Lini rozpoczną się rekolekcje kerygmatyczne „GPS” dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (kl. VII SP) z naszej parafii i ze Strzepcza.
W piątek zajęcia potrwają do godz. 19.30. W sobotę będą kontynuowane od godz. 9.00, a zakończą się Mszą św. o godz. 15.00 w naszym kościele parafialnym.
Na zajęcia w szkole młodzież przynosi obuwie zmienne. Na sobotę przewidziany jest posiłek (zupa). Poza tym młodzież zaopatruje się w sama w suchy prowiant. Inne sprawy będą uzgodnione z uczniami w szkole.

6. W sobotę (13 października) na godz. 19.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie (z procesją maryjną). Intencja: - za kapłanów o moc Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Królowej Kapłanów.

Różaniec parafialny odmówimy tym razem w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Msza św. z liturgią niedzielną będzie jak zwykle o godz. 18.00.

O godz. 17.00 będzie dodatkowo Msza św. w Niepoczołowicach.

7. W przyszłą niedzielę już po raz 18 będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II.

Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II dzieło Fundacja Nowego Tysiąclecia, która materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Wolontariusze będą zbierać ofiary przy drzwiach kościołów do specjalnych puszek.

8. Na przyszłą niedzielę nie przyjęliśmy żadnego zgłoszenia do sakramentu chrztu św. Następny termin ogłaszamy jeszcze w tym miesiącu na  niedzielę (28 października)  podczas Mszy św. o godz. 15.00.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc poświęcony szczególnej pamięci naszych zmarłych.

W tym roku prosimy, by o czystość cmentarza przez rok dookoła (od października do września włącznie) troszczyli się parafianie z sołectwa Kętrzyno.

Wszystkich opiekujących się grobami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia. Liście z grobów i alejek i zwiędłe kwiaty z ziemią z doniczek (bez doniczek) prosimy składać na wyznaczonych miejscach.

Dziękujemy za życzliwośc i zrozumienie!

10. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma” (2,90 zł) i „Mały Pielgrzym” dla dzieci (2,50 zł).

11. W parafii w Miechucinie odbywa się dekanalny kurs przedmałżeński. Spotkania prowadzone są w soboty o godz. 19.00.

W Sierakowicach odbędzie się także „Weekend dla narzeczonych” (2-4 listopada). Szczegóły na plakacie w „Pielgrzymie”

11. W środę odbył się pogrzeb śp. Mieczysława Szczypior (lat 66) z Niepoczołowic. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

12. Nasza parafia wspólnie z parafią Strzepcz planuje zorganizowanie PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ (termin: 9-16.02.2019 lub 16-23.02.2019). Koszt pielgrzymki - 3600 zł/os. Szczegółowe informacje oraz zapisy w biurze parafialnym.