Ogłoszenia 30.09.2018

XXVI niedziela zwykła – 30.09.2018 r.

1.  Jutro rozpoczynamy miesiąc październik - miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństww kościele parafialnym i w kościołach filialnych, a także w swoich domach.

Różaniec parafialny w Lini odmawiany będzie w dni powszednie w łączności z wieczorną /ostatnią/ Mszą św. Grupa Modlitewna w październiku /w środy/ będzie prowadzić różaniec jako modlitwę całej parafii PO wieczornej Mszy św.)
    W niedziele różaniec będzie po Sumie Parafialnej (W I niedzielę października różaniec parafialny po Mszy św. o godz. 9.30 poprowadzą Róże Różańcowe).
    Różaniec dla dzieci w Lini będzie w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 16.00 (1 dziesiątka).

2. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Spowiedzi św. będziemy słuchać wg planu:

·   Środa                          16.15 – 17.00             kl. VIII SP i III gimnazjum

·   Czwartek                    16.15 – 17.00             kl. VII SP

·   Piątek                         17.00 – 18.00             kl. IV SP i pozostali

3. W I czwartek miesiąca (4 października) przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
W I czwartek różaniec połączymy z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30 – będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

4. W I piątek miesiąca (5 października) zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Msze św. w piątek będą: w kościołach filialnych o godz. 16.00, a w Lini o godz. 18.00.

Piątkowy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania.
W piątek ze względu na wspomnienie św. Faustyny po adoracji będzie możliwość uczczenia jej relikwii.

5. W I sobotę miesiąca (6 października) uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Na godz. 8.00 zapraszamy parafian do odśpiewania Godzinek o Niepodanym Poczęciu NMP.
O godz. 8.30 - Msza św. i nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca z modlitwą różańcową (tym razem nie będzie różańca wieczorem).
W sobotę odwiedzimy także chorych  z posługą sakramentalną od godz. 9.45.

6. W sobotę o godz. 15.00 w kościele w Lini odbędzie się zbiórka ministrantów. Zapraszamy również nowych kandydatów – chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów (już od I klasy szkoły podstawowej).

7. W przyszłą niedzielę (7 października) przypada wspomnienie NMP Różańcowej, a także odpust w Niepoczołowicach, gdzie odprawimy dwie Msze św. o godz. 8.00 oraz SUMA ODPUSTOWA o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi Ks. Aleksander Młodecki – b. misjonarz z Kamerunu. Przed Mszą św. o godz. 11.30 będzie okazja do spowiedzi św.
Msze św. w Lini odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 15.00, a w Kętrzynie jak zwykle o godz. 9.30.

8. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.30 w Lini poświęcimy różańce dzieciom klas III przygotowujących się do I Komunii św. (dzieci z Kętrzyna i Lini).
Dzieci ze szkoły w Niepoczołowicach będą miały poświęcenie różańców o godz. 11.30 na sumie odpustowej (cena różańców - 10 zł).

9. W przyszłą niedzielę zbierana będzie kolekta inwestycyjna

10. W minioną sobotę (29 września) rozpoczął się w naszym dekanacie kurs przedmałżeński. Tym razem przeprowadzany jest on w parafii w Miechucinie. Spotkania będą się odbywać przez 6 kolejnych sobót o godz. 19.00.

11. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: w czwartek śp. Tomasza Studzińskiego (lat 41) z Lini, a w sobotę śp. Zygmunta Łąckiego (lat 87) z Niepoczołowic. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…