Ogłoszenia 23.09.2018

XXV Niedziela Zwykła – 23.09.2018 r.

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W tym tygodniu będą odprawione dodatkowo Msze św.: we wtorek o godz. 18.00 w Kętrzynie, w  środę o godz. 17.00 w Niepoczołowicach.

3. W piątek ze względu na spowiedź w Strzepczu Msze św. w Lini będą o godz. 16.00 i 18.00.

4. W sobotę (29 września) przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
W tym dniu parafia Łebunia zaprasza na sumę odpustową ku czci św. Michała Archanioła o godz. 18.00. Parafia Strzepcz będzie miała  swój odpust w następną niedzielę z sumą o godz. 11.30.

5. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzieliliśmy dzieciom naszej parafii Sakramentu Chrztu św. Następny termin chrztu planujemy na niedzielę, 14 października.

6. W najbliższą sobotę (29 września) rozpocznie się w naszym dekanacie KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Tym razem przeprowadzony zostanie on w parafii św. Wojciecha i św. Brata Alberta w Miechucinie.
Spotkania będą się odbywać w soboty o godz. 19.00. Kurs będzie prowadzony przez 6 kolejnych sobót.

7. Zmarł nasz parafianin śp. Tomasz Studziński - zamieszkały w Lini. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Różaniec za zmarłego będzie w domu w niedzielę o 19.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

8. Wszystkich chętnych motocyklistów zapraszamy na zakończenie sezonu do Mściszewic (parafia ks. Marek Labuddy) w niedzielę (30 września) na Mszę św. o godz. 11.30. Wyjazd z Lini ze stacji benzynowej o godz. 10.50.

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy kolejny numer dwutygodnika „Pielgrzym” w cenie 2,90 zł.
U ministrantów lub w zakrystii możemy nabyć kalendarze diecezjalne na 2019 rok ze św. Janem Pawłem II. Cena dużego – 10 zł, a małego – 5 zł.