Ogłoszenia 09.09.2018

XXIII Niedziela Zwykła – 9.09.2018 r.

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

11.00 – spotkanie gimnazjalistów i uczniów kl. VII

15.00 – spotkanie dzieci przed I Komunia św.

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. W minionym tygodniu (wtorek/środa) uczestniczyliśmy w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu pod nazwą „Jerycha Różańcowego”. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel, włączyli się w modlitwy i dali wspaniałe świadectwo wiary, szczegolnie w godzinach nocnych. Bóg zapałać!

3. Wczoraj /w sobotę/ na obiedzie gościliśmy pielgrzymów z Lęborka (ok. 360 pątników), a na noclegu pielgrzymów z Łeby.
Serdeczne podziękowania składamy paniom kucharkom, strażakom,  za przygotowanie obiadu sprawne wydawanie posiłku, szkole za udostępnienie noclegu /…/

4. W czwartek (13 września) przypada dzień Fatimski. Na godz. 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w intencji - "o wzrost wiary dla parafian i odwagę w głoszeniu Królestwa Bożego".
W ten czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

5. W piątek (14 września) przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego - zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa, a w sobotę (15 września) wspomnienie NMP Bolesnej.

6.W sobotę (15 września) na Mszę św. o 8.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania  rozpoczynających II rok formacji.

7. W niedzielę (23 września) podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

9. W sobotę (15 września) na Mszę św. o godz. 8.30 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania  rozpoczynających II rok formacji (uczniowie klasy 8 SP i III Gimnazjum).

10. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
Za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy także na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

10. W piątek  odbył się pogrzeb śp. Zygmunta Szynszeckiego z Niepoczołowic. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…