Ogłoszenia 26.08.2018

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018 r.

1. Przeżywana dziś uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, niech skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania

2. W tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. w Lini będą o godz. 8.30 i 18.00 (wyjątkowo we wtorek – o godz. 19.00!!!). W środę będzie dodatkowo Msza św. w środę w Kętrzynie o godz. 17.00, a w czwartek w Lini o godz. 17.00.

3. W I sobotę (1 września) zapraszamy na godz. 8.30 - na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Wcześniej o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i będzie okazja do spowiedzi św.

4. W I sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych (od p. Mielewczyk – w kier. Potęgowa i Niepoczołowic), a pozostałych chorych - od godz. 10.00

5. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

6. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św.
Nauka dla rodziców i chrzestnych
będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Przypominamy, że sakramentu chrztu św. udzielimy jeszcze w niedzielę (23 września) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

7. Już dziś informujemy, że nowy Rok Szkolny rozpoczynamy w poniedziałek, 3 września – Mszą św. o godz. 8.00

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy nr „Pielgrzyma” (2,90 zł), wydanie specjalne „Pielgrzym plus” ze śpiewnikiem i płyta – pieśni do MB Piaseckiej (6 zł), a także „Mały Pielgrzym’ dla dzieci z planem lekcji (2,50 zł)

9.  INNE OGŁOSZENIA:

·   W przyszłą niedzielę (2 września) odbędą się Dożynki Gminne w Strzepczu (godz. 13.00 - Msza św.; godz. 15.00 – Turniej Sołectw i II Mistrzostwa Gminy Linia w Siatkówce Plażowej; godz. 18.00 - zabawa taneczna, godz. 19.15 – nagrody)

·   Diecezjalny Duszpasterz Rolników zachęca do pielgrzymowania na Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, które odbędzie się w dniach 1 i 2 września br. w Częstochowie. Delegację diecezjalną wraz z wieńcem dożynkowym i pochodem ofiarnym przygotowuje w tym roku duszpasterz rolników dekanatu skórzeckiego.

Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędą się tradycyjnie w III niedzielę września (16 września) o godz. 11.00 w Lubaniu.

·   Informujemy, że dnia 1 września br., odbędzie się na Jasnej Górze II Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji, pod hasłem „Podwyższyć Krzyż w Rodzinie”.  Wiernych, należących do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zachęcamy do udziału w pielgrzymce

·   UG, GDK i ZHP zapraszają na obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej Zbiórka – 1 września o godz. 4.45 - przy obelisku.

10. Dnia 24 sierpnia br., w wieku 86 lat, zmarła śp. Regina Senger, mama naszego ks. Proboszcza.
Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny zostanie odprawiona we wtorek (28 sierpnia) o godz. 13.00 w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Ciało zmarłej zostanie złożone na cmentarzu parafialnym w Pucku, tzw. „nad zatoką”.

Zapraszamy parafian na modlitwę różańcową za śp. Reginę w naszym kościele parafialnym – w sobotę i poniedziałek – po wieczornej Mszy św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

Planujemy też zorganizować wyjazd autobusu na pogrzeb zmarłej mamy ks. Proboszcza. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii. Wyjazd – we wtorek o godz. 10.45.

Zmarłą śp. Reginę Senger polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...