Ogłoszenia 19.08.2018

XX niedziela zwykła – 19.08.2018 r.

godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia

1.  Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego

2.  W naszej diecezji trwa całoroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. W poniedziałek 20 sierpnia przypada ona w naszej parafii.
Zapraszamy do modlitwy w tej intencji w naszym kościele parafialnym od  godz. 8.30 do godz. 12.30 oraz od  godz. 15.00 do godz. 18.00. Msze św. w tym dniu w Lini będą o godz. 8.00 i 18.00.

3.   Od wtorku do piątku Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00. We wtorek będzie dodatkowo Msza św. o godz. 16.00.

4.  W poniedziałek przypada w liturgii  wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji.

5.    W piątek  przypada liturgiczne święto św. Bartłomieja, Apostoła.

6.  W najbliższą sobotę (25 sierpnia) w zakonach karmelitańskich w Polsce (w świecie 26 VIII) przypada  liturgiczne wspomnienie św. Marii Baouardy, znanej także jako św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, również jako Mała Arabka.
Maleńka Nic, właśc. Miriam Baouardy (ur. 5 stycznia 1846 w I'billinie, zm. 26 sierpnia 1878 w Betlejem) – palestyńska karmelitanka, mistyczka i stygmatyczka, święta Kościoła Katolickiego. Relikwie tej świętej znajdują się w naszym kościele parafialnym od czasu pielgrzymki nauczycieli do Ziemi Świętej.
W sobotę po Mszy św. o godz. 8.30 będzie nabożeństwo ku czci tej świętej i uczczenie jej relikwii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie pielgrzymów, którzy uczestniczyli we wspomnianej pielgrzymce.

7.  W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Parafia Tuchlino zaprasza na swój doroczny odpust na godz. 11.00. Msza św. niedzielna za tydzień w Niepoczołowicach będzie o godz. 13.30.

8. W  niedzielę (2 września) podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.
We wrześniu sakramentu chrztu św. udzielimy jeszcze w niedzielę (23-go) o godz. 11.00.

Zmarła śp. Brygida Kwiatkowska (lat 57) z Niepoczołowic. Różaniec będzie odmawiany w kościele w Niepoczołowicach o godz. 19.00.
Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 9.30. Wcześniej o godz. 9.00 będzie różaniec w kościele w Lini .  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…