Ogłoszenia 12.08.2018

XIX niedziela zwykła – 12.08.2018 r.

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W poniedziałek (13 sierpnia) na godz. 20.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Tym razem będziemy modlić się w intencji – o błogosławieństwo dla rolników i obfite tegoroczne plony. Przynieśmy ze sobą świece. Poza tą Msza św. będzie jeszcze Msza św. o godz. 18.00.

3. We wtorek (14 sierpnia) z okazji wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego po Mszach św. będzie można uczcić relikwie świętego.
Parafia w Kamienicy Królewskiej zaprasza na odpust ku czci św. Maksymiliana w Załakowie. Suma o godz. 11.00

4. W środę (15 sierpnia) przypada w Kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

Msze św. będą według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5.  W środę podczas Mszy św. o godz. 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Następny termin chrztu św. to niedziela (2 września) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6. W sobotę nie będzie rannej Mszy św. Będzie natomiast Msza św. w Niepoczołowicach o godz. 16.30.

7. Za tydzień w niedzielę (19 sierpnia) Msza św. w Kętrzynie będzie o godz. 13.30. Również za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: w środę – śp. Bronisława Dawidowskiego (lat 89) z Zakrzewa i w sobotę – śp. Beaty Walczykowskiej (lat 44) – ostatnio zamieszkałej w Mostach.

Zmarł także śp. Stefan Potrykus (lat 70), zam. w Lini, ul Piaskowa 22. Różaniec za zmarłego: sobota, niedziela i poniedziałek – po ostatniej Mszy św. Pogrzeb - we wtorek o godz. 10.00, a różaniec w domu o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek…

10. Już dziś zapowiadamy, że w poniedziałek 20 sierpnia nasza parafia jest wyznaczona do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Jest to akcja duszpasterska wprowadzona przez biskupa diecezjalnego w związku ze spadkiem liczby powołań

11. GDK w Lini serdecznie zaprasza dzieci i młodzież za zajęcia wakacyjne na świeżym powietrzu, które poprowadzą animatorzy z grupy„Ence Pence”.

Zajęcia odbywać się będą w godz. 10.00-12.30 w poszczególnych sołectwach według harmonogramu. Szczegóły na wywieszonym plakacie w gablocie ogłoszeń a także na stronie internetowej Urzędu Gminy.