Ogłoszenia 05.08.2018

XVIII niedziela zwykła – 5.08.2018 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. W nadchodzącym tygodniu do piątku Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i godz. 18.00. W środę będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

3. Jutro, w poniedziałek (6 sierpnia) będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek (9 sierpnia) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

4. W piątek (10 sierpnia) przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. WAWRZYŃCA, diakona i męczennika – Głównego Patrona naszej Diecezji Pelplińskiej.
Ze względu na uroczystość – w naszej diecezji – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W środę (15 sierpnia), w uroczystość Wniebowzięcia NMP, udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci prosimy zgłaszać w nadchodzącym tygodniu - do piątku włącznie.

6. Dzisiaj zmarł nasz parafianin, śp. Bronisław Dawidowski (lat 89) z Zakrzewa 21. Pogrzeb odbędzie się w środę (8 sierpnia) o godz. 11.00.
Rózaniec za zmarłego Bronisława będzie w domu w Zakrzewie: w niedzielę - o godz,. 18.00; w poniedziałek i wtorek - o godz. 19.00. W środę rózaniec w kościele parafialnym o godz. 10.15.
Naszego znarłego brata polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...