Ogłoszenia 29.07.2018

XVII niedziela zwykła – 29.07.2018 r.

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów

2. W nadchodzącym tygodniu Msze św. w Lini będą od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 i o godz. 18.00. W poniedziałek, środę i czwartek będzie dodatkowo Msza św. o godz. 8.00.

3. W środę rozpoczyna się sierpi, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
W środę (1 sierpnia) pamiętajmy też n
szczególnie o Polakach poległych w Powstaniu Warszawskim w roczice jego wybuchu (1944).

4. W czwartek (2 sierpnia) przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę (1 sierpnia) po południui przez cały czwartek.

5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek (2 sierpnia) będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18.00. będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
W czwartek od godz. 16.15 będzie dodatkowa okazja do spowiedzi szczególnie z myślą o przyjętych w tym roku do I Komunii św.

6. W I piątek (3 sierpnia) zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Msze św. będą:
                   * w Kętrzynie - o godz. 16.00;
                   * w Lini - o godz. 18.00;
                   * w Niepoczołowicach - o godz. 20.00

7. W I sobotę (4 sierpnia) uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy o godz. 8.30 na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Wcześniej o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i będzie okazja do spowiedzi św.
Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya, polecając szczególnie naszego ks. Proboszcza Wojciecha.

8. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania lub nabycia nowy numer „Pielgrzyma” (2,90 zł) i „Mały Pielgrzym” dla dzieci (2,50 zł).

9. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna. Za tydzień Msza św. niedzielna w Niepoczołowicach będzie o godz. 13.30 !!!!!!.

10. Przypominamy, że Sakramentu Chrztu św. w sierpniu udzielimy w środę 15-go (Wniebowzięcie NMP) podczas Mszy św. o godz. 11.00. Kolejny termin zapowiadamy na niedzielę 2 września o godz. 11.00.

11. We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb + Kazimierza Jelińskiego (lat 64) z Niepoczołowic Folwarku. Różaniec za zmarłego jest odmawiany w kościele w Niepoczołowicach o godz. 19.00. W dniu pogrzebu różaniec w kościele parafialnym w Lini będzie o godz. 9.15. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

12. Gminne Stowarzyszenie LZS zaprasza na Wojewódzki Turniej Piłkarski Seniorów z okazji 15-lecia GS LZS w Lini. Początek o godz. 13.00 (29 lipca br.) – miejsce: stadion w Lini.