Ogłoszenia 22.07.2018

XVI niedziela zwykła – 22.07.2018 r.

1.  Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2.  W nadchodzącym tygodniu - od poniedziałku do piątku - Msze św. będą o godz. 17.00 i 18.00. W poniedziałek będzie dodatkowo Msza św. o godz. 8.00.

3.  W poniedziałek (23 lipca) przypada w liturgii święto św. Brygidy zakonnicy – patronki Europy.

4.  W środę (25 lipca) przypada w liturgii święto św. Jakuba Starszego, Apostoła. Jest to również wspomnienie św. Krzysztofa – męczennika, dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów.
Z tej racji za tydzień w niedzielę (29 lipca)  po Mszy św. o godz. 15.00 poświęcimy pojazdy nowe i nowo nabyte.

5.  W czwartek (26 lipca) wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: św. Joachima i św. Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
Pamiętajmy o wszystkich najstarszych parafianach w naszej modlitwie.

6.  W przyszłą niedzielę (29 lipca) parafia św. Ignacego z Loyoli w Siemirowicach zaprasza na swój parafialny odpust – suma o godz. 12.00.

7.  Również w przyszłą niedzielę parafia Strzepcz zaprasza na – przeniesiony z niedzieli (22 lipca) – odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa będzie o godz. 11.30.

8.  Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie tym razem w sobotę o godz. 17.00.