Ogłoszenia 01.07.2018

XIII niedziela zwykła – 1.07.2018 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły.
Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

2. We wtorek przypada w liturgii święto św. Tomasza Apostoła.

3. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św. od 16.15 – 17.00. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

4. W I piątek Msze św. będą: w Niepoczołowicach o godz. 16.00, w Lini o godz. 18.00 i w Kętrzynie o godz. 19.30.
W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian, których odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
UWAGA!!! W sierpniu nie planujemy odwiedzin chorych

5. W I sobotę zapraszamy o godz. 8.30 na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Wcześniej o godz. 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny i będzie okazja do spowiedzi św.

6. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
W tym miesiącu udzielimy chrztu jeszcze raz w niedzielę (29 lipca) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

7. Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”- cenie 2,9 zł; jest także „Mały Pielgrzym” dla dzieci z planem na wakacje – w cenie 2,50 zł.
Dziś także jest numer specjalny „Pielgrzyma” poświęcony św. Ojcu Pio z obrazkiem i rozważaniami różańcowymi – w cenie 6 zł.

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca 2018 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.