Ogłoszenia 24.06.2018

Niedziela – 24.06.2018 r.

Uroczystość  Narodzenia  Św. Jana Chrzciciela

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa.
Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata

2. Dzisiaj odpusty ku czci św. Jana Chrzciciela przeżywają parafie: Mirachowo – suma o godz. 11.30; Sierakowice – suma o godz. 17.00.

3. W środę (27 czerwca) przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Parafia w Kamienicy Królewskiej zaprasza na swój doroczny odpust na godz. 17.00.
U nas ze względu na spowiedź i odpust w Kamienicy -  Msze św. będą o godz. 16.00 i 17.00. Na godz. 16.30 zapraszamy na różaniec Grupy Modlitewnej.

4. W piątek (29 czerwca) przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Zachęcamy do udziału we Mszy św. i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia także w swoich domach – nie z obowiązku, ale a potrzeby serca.
Msze św. będą: w Lini o godz. 8.30 i 18.00; w Kętrzynie o godz. 10.00 i w Niepoczołowicach o godz. 16.30. W tym dniu będzie zbierana tradycyjnie kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej (świętopietrze).
Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu NIE OBOWIĄZUJE wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 15.00 udzieliliśmy Sakramentu Chrztu Św. Następny termin chrztu – to niedziela (8 lipca) o godz. 11.00. Dzieci do sakramentu chrztu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

6.  Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

7. Inne ogłoszenia:

· Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 9 lipca 2018 roku na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium pelplińskiego oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

· Od środy  kościele  w Lini znajduje się wystawa fotografii przygotowana na 10 rocznicę nadania SP w Niepoczołowicach  imienia ks. kan. Bazylego Olęckiego. Zdjęcia można oglądać jeszcze tylko dzisiaj (niedziela) do godz. 16.00.

· UG w Lini informuje, iż w związku z wystąpieniem suszy, producenci rolni mogą składać  wnioski o szacowanie strat w swoich gospodarstwach do tutejszego urzędu.

·  Przypominamy, że DZISIAJ od godz. 12.30 do godz. 16.00 zamknięte będą drogi : Linia - Strzepcz i Linia -Miłoszewo.

· GDK w Lini dzisiaj o godz. 16.00 zaprasza na festyn nad jeziorem w Strzepczu (o godz. 20.00 – strefa kibica)

· 30.06.2018 GDK zaprasza: o godz. 10.30 na  rozgrywki weteranów w piłce nożnej;  o godz. 13.30 na senioriadę (miejsce - stadion w Lini).