Ogłoszenia 27.05.2018

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

VIII niedziela zwykła – 27.05.2018 r.

Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej

1.  Tajemnicę TrójcyPrzenajświętszej  możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. Składamy serdeczne podziękowania Rodzinom dzieci Pierwszokomunijnych - za uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii oraz za dary serca złożone dla parafii: czerwony ornat (z Duchem Świętym) do kościoła parafialnego i dwa komplety ornatów do kościołów filialnych oraz ofiarę 500,- PLN. Dziękujemy także dzieciom za złożona ofiarę dla dzieci misji - 1323,- PLN i 10,- €. Bóg zapłać!

3. We wtorek Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i 16.00 oraz o godz. 17.00 z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania gimnazjalistom kl. III ( 55 kandydatów). Sakramentu naszej młodzieży udzieli ks. prałat Marian Szczepiński – Wikariusz Biskupi. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości nie tyko rodziny bierzmowanych, ale wszystkich parafian.
    W poniedziałek o godz. 18.45 będzie ostatnie nabożeństwo Nowenny do Ducha Świętego dla młodzieży, a o godz. 19.00 spowiedź dla kandydatów i ich rodzin.

4. W czwartek (31 maja) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze św. będą jak w niedziele. Procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 11.00. Adorując Najświętszy Sakrament przejdziemy tradycyjnie ulicami: Długą – Klubową – Szkolną –Łąkową – Długą.
    Za pobożne uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny.

5. Jak przed rokiem prosimy właścicieli tych samych posesji o przygotowanie ołtarzy, a wszystkich mieszkańców trasy o udekorowanie domów i posesji zielenią i emblematami religijnymi.
    Jak co roku prosimy dziewczynki do sypania kwiatów - pierwsza próba odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. o godz. 16.30.
    Chętne dziewczęta do pomocy i prowadzenia dzieci – niech zgłoszą się po Mszy św. do zakrystii.

6. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. odbędzie się także  procesja eucharystyczna wokół kościoła.

7. W I piątek (1 czerwca) Msze św. w Lini będą o godz. 8.00, 16.00 i 18.00, w Niepoczołowicach o godz. 16.00 i w Kętrzynie o godz. 19.00.
    Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek - od godz. 9.00.

8. W I sobotę (2 czerwca) zapraszamy na drugie nabożeństwo I Sobót. O godz. 8.00 będą Godzinki i okazja do spowiedzi, a po Mszy św. samo nabożeństwo.

9. W I sobotę parafia Strzepcz i organizatorzy zapraszają także na IV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej PATER NOSTER. Początek o godz. 8.30 - cały plan przedstawiony jest na plakacie i na stronie Organizatora.

10. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzieliliśmy Sakramentu Chrztu świętego. Następny termin chrztu to niedziela 10 czerwca na godz. 15.00. Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu  w poniedziałek lub środę.

11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

12. Prosimy rodziców dzieci Pierwszokomunijnych o jak najszybsze dostarczenie deklaracji chęci udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniu 9 czerwca br.

13. Wczoraj, w sobotę odbył się pogrzeb śp. Mariana Sikorskiego w par. św. Trójcy w Gdyni Dąbrowie, który został pochowany na Cmentarzu w Gdyni Witomino. Wieczny odpoczynek…