Ogłoszenia 20.05.2018

Zesłanie Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

Misyjny Dzień Chorych

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
    Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii

3. W dniu dzisiejszym 50 dzieci przystąpiło do I Komunii św. O godz. 17.00 zachęcamy, by w swoich domach lub w plenerze odprawić Nabożeństwo Majowe. Modlitwom niech przewodniczą rodzice lub rodzice chrzestni dzieci komunijnych.
    W ramach Białego Tygodnia – do piątku dzieci będą miały swoje Msze św. o 18.00; w sobotę w Lini o 8.30, a za tydzień w niedzielę dzieci przyjdą na dowolną Mszę św. Pamiątki I Komunii św. dzieci otrzymają w poniedziałek w Białym Tygodniu.

4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą w Lini o  godz. 17.00 i 18.00 oraz w Kętrzynie o 8.00, a w Niepoczołowicach o 17.00.

5. Przed tygodniem nasza parafia pielgrzymowała na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom za złożone świadectwo wiary, za wspólne modlitwy i za ofiarowany trud. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w zorganizowanie pielgrzymki oraz sprawny i bezpieczny przemarsz. (Władzom Gminy – kierowcom i właścicielom pojazdów –– strażakom/porządkowym – orkiestrze – niosącym krzyż – obraz – nagłośnienie – prowadzącym modlitwy i śpiew).

6. Od dzisiaj młodzież klas III gimnazjalnych rozpoczyna swoją Nowennę do Ducha Świętego przed przyjęciem Sakramentu Bierzamowania. Z tej racji  od poniedziałku zapraszamy  młodzież na to Nabożeństwo na godz. 19.00 do kościoła parafialnego. Obecność kandydatów obowiązkowa!!!

7. W czwartek przypada święto liturgiczne Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

8. W przyszłą niedzielę – Trójcy Przenajświętszej - w czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.
    Po Mszy św. o gody. 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci obecnych II klas SP w celu ustalenia terminu I Komunii św. w 2019 r.

9. Zachęcamy parafian do cyztania i nabzwania prasz katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

10. Zmarła śp. Władysława Pobłocka (lat 84), zam. Kętrzyno 47.  Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10.00 w kościele, a wcześniej o godz. 9.30 poświęcenie ciała w domu zmarłej. Różaniec za + Władysławę będzie codziennie o godz. 19.00 w domu w Ketrzynie