Ogłoszenia 4.10.2015

XXVII niedziela zwykła – 4.10.2015 r.

1.  Zostały rozpoczęte prace remontowe przy przebudowie prezbiterium Kościoła Parafialnego w Lini. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają te prace.

2. Jeszcze raz gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele parafialnym i w kościołach filialnych, a także w swoich domach (…) Najmłodsze dzieci zapraszamy w tym tygodniu na modlitwę różańcową (1 dziesiątka z kazaniem i z obrzędem Komunii św.) w piątek o 17.00.

3. W poniedziałek i we wtorek oraz w czwartek i w piątek Msze św. w Lini będą o 18.00 i 18.45.

4. W środę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Suma odpustowa wNiepoczołowicach będzie o 18.30, którą odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. Krzysztof Wilkowski– wikariusz z Gowidlina. Poza tą Mszą św. będzie Msza św. w Niepoczołowice o 12.00 i Msza św. w Lini o 17.00 z Nowenną do MBN Pomocy i z Różańcem przed Mszą św., który poprowadzi Grupa Modlitewna (o 16.30).

5. W sobotę Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę przypada XV Dzień Papieski, pod hasłem: „Jan Paweł II – papież rodziny”. Nauczyciele i społeczność ZS w Lini kolejny raz organizują Dzień Papieski. W związku z tym za tydzień popołudniowa Msza św. będzie o 14.00. Następnie zapraszamy  do budynków szkolnych. W programie m.in. Koncert, różne mecze i turnieje w grach planszowych, także kawiarenka i kremówki papieskie. Za tydzień jak co roku będziemy zbierać ofiary na „Fundusz Papieski”.

7. Sakramentu chrztu św. w tym miesiącu udzielimy w niedzielę 18.X. o 15.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do czwartku włącznie.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc poświęcony szczególnej pamięci naszych zmarłych. W tym roku prosimy by o czystość cmentarza przez rok dookoła (od października do września włącznie) troszczyli się parafianie z sołectwa Niepoczołowice. Wszystkich opiekujących się grobami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia. Liście z grobów i alejek i zwiędłe kwiaty z ziemią z doniczek (bez doniczek) prosimy składać na podstawioną przyczepę ewentualnie składać na ziemię przy kontenerach. Dziękujemy!