Ogłoszenia 13.05.2018

Wniebowstąpienie Pańskie 13.05.2018 r.

1.      W poniedziałek (14 maja) przypada w liturgii święto św. Macieja Apostoła. W poniedziałek będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18.00.

2.      W tym tygodniu w poniedziałek, środę i  piątek  o godz. 18.00 zapraszamy na spotkania w kościele dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci uczestniczą najpierw we Mszy świętej a potem w próbie.
W  poniedziałek po próbie odbędzie się spotkanie dla rodziców tych dzieci.

3.      We wtorek ze względu na przygotowanie kościoła do uroczystości Msze św. w Lini będą godz. 8.00 i 16.00 oraz w Kętrzynie o godz. 17.00.

4.      W środę (16 maja) przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

5.      Dzieci Przygotowujące się do I Komunii św. - do spowiedzi przystąpią w sobotę. O godz. 9.45 będzie nabożeństwo pokutne i o godz. 10.00 spowiedź dzieci. Będzie to również spowiedź dla rodzin dzieci komunijnych.

6.      W przyszłą  niedzielę (20 maja) 50 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św.
Z tej racji Msze św. będą: o godz. 7.00 w Lini i w Niepoczołowicach, o 8.30 w Lini i w Kętrzynie i o 10.00 w Lini suma parafialna z przyjęciem dzieci.
O 15.00 w kościele w Lini, w łączności ze Mszą św. będzie nabożeństwo  Godzina Miłosierdzia.
W tym roku pamiątki komunijne dzieci otrzymają w poniedziałek w "białym tygodniu".
Zachęcamy też, aby o jednej godzinie – tj. o 17.00 odprawić nabożeństwo majowe w swoich domach razem z gośćmi, a modlitwom niech przewodniczą rodzice lub rodzice chrzestni.

7.      W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto obchodzone jest w Kościele jako Misyjny Dzień Chorych. Od 14 - 19 maja w łączności z wieczornymi nabożeństwami odmawiać będziemy modlitwy do Ducha Świętego na wzór dawnej Nowenny do Ducha Świętego.

8.      Za dwa tygodnie w niedzielę 27 maja podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

9.      Podajemy do wiadomości, że zmienił się termin udzielenia sakramentu bierzmowania gimnazjalistów kl. III.
Sakramentu udzieli ks. Prałat Marian Szczepiński – Wikariusz Biskupi we wtorek 29 maja 2018 r. o godz. 17.00. (dzień wcześniej, godzina bez zmian).
W związku  z powyższym kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie (pierwsza próbę) w tym tygodniu w czwartek o 18.00. Od przyszłej niedzieli dla tej grupy rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego (…).

10.Zapowiedzi przedślubne:

Józef Elwart                   kawaler                     Linia

Monika Kummer            panna                        Linia (II zapowiedź)

Bartłomiej Szczypior             kawaler          Linia

Anita Żaczek                          panna              Częstkowo (II zapowiedź)

11.Inne:

• Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lęborku przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2018/2019. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły i na stronie  www.katolik-lebork.pl

• W dniu 15.05.2018  w OZ w Lini,  8.00 - 10.00 odbędzie się badanie wzroku (5 zł) oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego (10 zł) dla mieszkańców(powyżej 16 lat). Zapisy telefoniczne 58/676 85 23. (+ szkła i okulary)