Ogłoszenia 06.05.2018

VI niedziela Wielkanocy – 6.05.2018 r.

Zbiórka do puszek na

zorganizowanie pielgrzymki do Wejherowa

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Zachęcamy do brania udziału w nabożeństwach majowych w kościołach, przy krzyżach i kaplicach przydrożnych.

3. W poniedziałek Msze św. w Lini będą godz. 7.00 i 17.00, we wtorek o godz. 17.00 i 18.00, w środę o godz. 8.00 i 18.00.

4. We wtorek (8 maja) przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

5. We wtorek oraz w czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w kościele w Lini dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci uczestniczą we Mszy świętej, a potem w próbie - ok. 1 godziny.

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne Dni Krzyżowe. Modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące odprawimy przy krzyżach:
          w poniedziałek       w Niepoczołowicach          o godz. 18.00;
          we wtorek                w Kętrzynie                          o godz. 18.00;
          w środę                     w Lini                                    o godz. 8.00.
    W poniedziałek - na początek modlitw o urodzaje - zostanie poświęcony nowy, kamienny krzyż przy kościele w Niepoczołowicach. Po modlitwach przy krzyżu  odprawimy Msze św. (w Niepoczołowicach w intencji Fundatorów).

7. W piątek ze względu na bierzmowanie w Gowidlinie Msze św. w Lini będą o godz. 7.00 i 18.00.

8. W sobotę wyruszy 84 Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. O godz. 3.00 będzie zbiórka pielgrzymów w kościele na wspólną modlitwę. Wymarsz grupy nastąpi o godz. 3.10.

9. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę ze względu na pielgrzymkę do Wejherowa nie będzie procesji wielkanocnej.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Ok. godz. 20.00 – 20.30 (po powrocie pielgrzymów) będzie Msza św. (z liturgią niedzielną) i procesja maryjna. Przypominamy o zabraniu świec.

11. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę (27 maja) podczas Mszy św. o godz. 11.00.

12. Jest do odebrania nowy nr „Pielgrzyma” oraz inna prasa katolicka.

13. Zapowiedzi przedślubne:

Józef Elwart                      kawaler                     Linia

Monika Kummer            panna                        Linia (I zapowiedź)

Bartłomiej Szczypior             kawaler          Linia

Anita Żaczek                             panna              Częstkowo (I zapowiedź)