Ogłoszenia 03.05.2018

UROCZYSTOŚĆ NMP Królowej Polski  -  3.05.2018 r.

1. Dziś o godz. 14.00 z  racji I czwartku miesiąca  zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy św. o 15.00. Adorację zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia.  Na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny.

2. W I piątek i zarazem  we wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków. Msze św. będą w kościołach filialnych o godz. 15.30 oraz w Lini: o godz. 8.30,  o godz. 17.00 - w intencji strażaków z Gminy Linia i o 18.00 z modlitwami I piątkowymi.
    Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.

3. Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna udzielił DYSPENSY od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych  w piątek, 4 maja br.

4. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od tej soboty rozpoczniemy Nabożeństwo PIĘCIU I Sobót Miesiąca, które będzie połączone z Mszą św. o godz. 8.30. Od godz. 8.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Nabożeństwo PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA jest wynagrodzeniem składanym Niepokalanemu Sercu Maryi,  które zapowiadała Maryja w Fatimie w 1917 r., a o które prosiła (z Dzieciątkiem Jezus)  siostrę Łucję w 1925 r.

Maryja wtedy powiedziała:

„Córko moja, spójrz na Serce moje otoczone cierniami, które niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność w każdej chwili wbijają. Przynajmniej ty pociesz mnie i przekaż, że tym wszystkim, którzy w ciągu pięciu miesięcy, w pierwsze soboty, wyspowiadają się, przyjmą Komunię świętą, odmówią różaniec i będą mi towarzyszyć przez kwadrans, rozważając 15 tajemnic różańcowych, w intencji zadośćuczynienia Mnie, w godzinę śmierci obiecuję przyjść z pomocą, ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”

Dlaczego ma to być „PIĘĆ SOBÓT”?

W nocy z 29 na 30 maja 1930 roku siostra Łucja otrzymała na modlitwie wyjaśnienie od Pana:

„Córko, motyw jest prosty: Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Pierwsze: bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.

Drugie: Przeciw Jej Dziewictwu

Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka

Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki

Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkachę".

Pierwszym warunkiem jak słyszeliśmy w obietnicy Maryi jest spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź można odbyć na przykład w ramach pierwszego piątku miesiąca, pamiętając jednak o intencji wynagradzającej Niepokalanemu sercu Maryi. Intencję można wzbudzić podczas przygotowania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia. Przed spowiedzią można odmówić taką lub podobną modlitwę /Internet/:

Boże, pragnę teraz przystąpić do świętego sakramentu pojednania, aby otrzymać przebaczenie za popełnione grzechy, szczególnie za te, którymi świadomie lub nieświadomie zadałem ból Niepokalanemu Sercu Maryi. Niech ta spowiedź wyjedna Twoje miłosierdzie dla mnie oraz dla biednych grzeszników, by Niepokalane Serce Maryi zatriumfowało wśród nas.
    Można także podczas otrzymywania rozgrzeszenia odmówić akt żalu:
    Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu, szczególnie za moje grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi

5. W najbliższą niedzielę  podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie jutro (w piątek) po ostatniej – wieczornej Mszy św. Następny termin zapowiadamy na niedzielę 27 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00.

6. W niedzielę będzie zbierana kolekta inwestycyjna.  W najbliższą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na orkiestrę.

7. W sobotę, 12 maja wyruszy z naszej parafii tradycyjna Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. Zapraszamy parafian do udziału w tej pielgrzymce.
    Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (uczniów klas III Gimnazjum, a także uczniów klas VII SP i II Gimnazjum) jako jedną z form dawania świadectwa swej wiary
    (niech obowiązkowy będzie udział w tej pielgrzymce lub w lipcu do Sianowa)