Ogłoszenia 22.04.2018

IV niedziela Wielkanocna – 22.04.2018 r.

NIEDZIELA "DOBREGO PASTERZA"

22 – 28 IV: Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele

POLA  NADZIEI

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej

3. W poniedziałek (23 kwietnia) przypada Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – Głównego patrona Polski. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00 i 18.00. Parafia Miechucino zaprasza na sumę odpustowa o godz. 18.00.

4. W środę ze względu na bierzmowanie w Strzepczu i nieobecność ks. Łukasza  Msze św. w Lini będą o godz. 8.00 i 16.00.
W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Procesje do krzyża misyjnego z błogosławieństwem pól odprawimy przed Mszą św. o godz. 8.00.
Różaniec Grupy Modlitewnej będzie tym razem  po  Nowennie i Mszy św. popołudniowej (ok. godz. 16.40).

5.  W czwartek będzie dodatkowa Msza św. w Lini o godz. 8.00.

6. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 11.00 udzielamy Sakramentu Chrztu św. Następny termin chrztu to niedziela (6 maja) podczas Mszy św. godz. 11.00.

7. Za tydzień procesja wielkanocna będzie w łączności ze Mszą św. o godz. 15.00.

8. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” z płytą  (4,50 zł).

9. Do skarbonek Caritas „Od juniora dla seniora” w całej parafii zebraliśmy 2649,23 zł. Z tej kwoty do Pelplina (za same skarbonki + kwota stała) zostało przekazane 450,- zł, a pozostałe pieniądze będą przez Caritas Parafialną rozdysponowane w naszej parafii.

10. Zapowiedzi przedślubne:

Mariusz Choszcz         kawaler         Linia

Marlena Wasylke        panna            Luzino (II zapowiedź)

Krzysztof Kreft           kawaler         Sulęczyno

Michalina Okrój        panna            Gdynia Dąbrowa (II zapowiedź)

Michał Jóskowski           kawaler         Niepoczołowice

Natalia Mielewczyk        panna            Niepoczołowice (II zapowiedź)

Łukasz Pranczk                kawaler           Popowo

Honorata Szmydtka       panna              Kobylasz (I zapowiedź)

Michał Kwidziński            kawaler           Kolonia

Angelika Gafka                   panna              Linia    (I zapowiedź)

Mateusz Engelbrecht           kawaler           Rumia

Patrycja Duda                         panna               Rumia (I zapowiedź)

11. W środę odbył się pogrzeb + Reginy Lange (lat 73) z Niepoczołowic.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek...

12. BIEGI - W dzisiejszą niedzielę (22 kwietnia) o 12.00 odbywają się XIII Biegi Przełajowe w Lini. Na imprezę zapisało się ok. 350 uczestników. Zapraszamy do kibicowania całymi rodzinami. Dla kibiców przewidziano; dla dzieci darmowe dmuchane zamki i dla dorosłych kramy.  Po raz pierwszy będą rywalizować niepełnosprawni. Dla uczestników przewidziano cenne nagrody.