Ogłoszenia 15.04.2018

III niedziela Wielkanocna – 15.04.2018 r.

Tydzień Biblijny (15 – 21.04.2018)

Rocznica sakry biskupa seniora Piotra Krupy (1984)

1.  Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 9 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

2.  W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla narzeczonych, którzy w sierpniu  zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński.

3.  W piątek Msze św. w Lini będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.00.

4.  Od tego roku wprowadzamy w naszej parafii nowość w przygotowaniach dzieci do I Komunii św. Kandydaci do pełnego udziału w Eucharystii do I spowiedzi św. przystąpią ok. z miesięcznym wyprzedzeniem. Druga spowiedź będzie bezpośrednio przed Uroczystą Komunia św.
Z tej racji w sobotę (21 kwietnia) zapraszamy dzieci klas 3 SP do kościoła parafialnego na godz. 9.30 – na ich
Pierwszą spowiedź św. Dzieci na pamiątkę I spowiedzi św. otrzymają również pamiątkowy obrazek.

5. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza rozpoczniemy kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele (22 –28 IV). Za tydzień procesja wielkanocna będzie w łączności ze Mszą św. o godz. 8.00.

6.  Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w czwartek po Mszy św. o godZ. 18.00.

7.  Od kilku lat na terenie naszego kraju odbywa się ogólnopolska akcja „Pola nadziei”, mająca na celu pozyskanie środków na potrzeby hospicjów. Jedynym hospicjum związanym z Caritas Diecezji Pelplińskiej jest Kartuskie Hospicjum domowe. Już dziś ogłaszamy i zachęcamy do włączenia się w tę akcję, która odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia. Zachęcamy również do wzięcia udziału w imprezach towarzyszących.
Szczegóły na plakacie. Jednocześnie informujemy, że biuro hospicjum jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 10.00 w plebanii parafii św. Wojciecha w Kartuzach.

8.  Zapowiedzi przedślubne:

Maciej Kliński        kawaler       Linia

Weronika Klein     panna          Rozłazino        (II)

Mariusz Choszcz         kawaler            Linia

Marlena Wasylke        panna              Luzino            (I)

Krzysztof Kreft   kawaler           Sulęczyno

Michalina Okrój   panna              Gdynia Dąbrowa (I)

Michał Jóskowski       kawaler           Niepoczołowice

Natalia Mielewczyk   panna              Niepoczołowice (I)

9.  Wychodząc z kościoła zabierzmy wyjątkowy dar – kartkę ze słowem Bożym, które Duch Święty w ten drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, kieruje do każdego z nas w bardzo osobisty i bezpośredni sposób.
Niech zaznaczone na niej teksty Pisma świętego z Listu do Rzymian i z Księgi Przysłów będą dla nas przewodnikiem w codziennej modlitwie, w rachunku sumienia na zakończenie każdego dnia i przed spowiedzią, a nade wszystko niech nas inspirują do życia według objawionej nam woli Boga
.

10 .Inne:

·   Za tydzień o 12.00 rozpoczną się XIII Biegi Przełajowe w Lini. Na imprezę zapisało się ok. 350 uczestników. Zapraszamy do kibicowania całymi rodzinami. Dla kibiców przewidziano; dla dzieci darmowe dmuchane zamki i dla dorosłych kramy.  Po raz pierwszy będą rywalizować niepełnosprawni. Dla uczestników przewidziano cenne nagrody.

·   19 kwietnia w NZOZ „ZDROWY CHECZ” w Lini odbędą się badania USG drożności żył i tętnic. Więcej informacji na plakatach.