Ogłoszenia 08.04.2018

II niedziela Wielkanocy – 8.04.2018 r.

ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 12.30 zapraszamy Parafian i Gości na odpust Miłosierdzia Bożego do Kętrzyna. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi O. Dariusz Myszk OFMconv. z Niepokalanowa.

3. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia (08-14.04.2018). Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas.
  4. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne na cele charytatywne CARITAS. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczen

5. Jutro, w poniedziałek (9 kwietnia) będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w Lini będą: o godz. 9.00 w intencji Gromady Zakrzewo oraz wieczorem o godz. 17.00 i 18.00.

6. We wtorek (10 kwietnia) w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

7. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania: we wtorek o godz. 16.00 – młodzież klas III Gimnazjum; w środę o godz. 16.00 – młodzież klas VII SP i II klas Gimnazjum. Obecność wszystkich obowiązkowa!

8. Za tydzień, w III Niedzielę Wielkanocną będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, a po niej Tydzień Biblijny. W tym roku jesteśmy zaproszeni, by w tę niedzielę włączyć się w inicjatywę Narodowego Czytania Pisma Świętego, której przedmiotem będzie LIST DO RZYMIAN. Na początku każdej Mszę św. wysłuchamy fragmentu Listu św. Pawła do Rzymian, w ramach tej akcji.
    W celu głębszego przeżycia tego ogólnopolskiego wydarzenia bibliści przygotowali propozycje lektury Listu do Rzymian i Księgi Przysłów, są to krótkie fragmenty, które Opatrzność włoży w nasze ręce i które można zabrać do domu i wspólnie przeczytać i rozważyć /koszyk/.

9. W sobotę na godz. 19.30 zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież (kandydatów do bierzmowania) na nabożeństwo „Drogi Światła” oparte na słowach „Wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi” (Rz 8,14).

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Pielgrzyma” oraz inne czasopisma, wyłożone na stojaku pod filarem.

11. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna będzie przed Mszą św. o godz. 11.00.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. (sprawy bieżące  i spotkanie z fotografem/kamerzystą)

13. Najbliższy termin chrztu św. ogłaszamy na niedzielę (22 kwietnia) o godz. 11.00. Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

14. Zapowiedzi przedślubne: Maciej Kliński - kawaler - Linia  Weronika Klein- panna - Rozłazino (I zapowiedź)

*******************************************************************************************************

• Na prośbę p. Karola Narlocha – Dyrektora Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, Kuria diecezjalna informuje, że w 2018 r. składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie jest możliwe jedynie przez internet, za pomocą aplikacji eWniosekPlus, dostępnej na stronie ARiMR.
    W każdym biurze powiatowym Agencji zostały przygotowane stanowiska dla osób które nie dysponują komputerem lub dostępem
    do internetu. Pomocy udzielają również powiatowe Ośrodki Doradztwa Rolniczego.

• 19 kwietnia w NZOZ „ZDROWY CHECZ” w Lini odbędą się badania USG drożności żył i tętnic. Więcej informacji na plakatach.