Ogłoszenia 25.03.2018

NIEDZIELA PALMOWA – 25.03.2018 r.

Zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego

Podziękowanie za udział w DK ulicami Lini

1.  Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

2.  W tym tygodniu słuchamy spowiedzi w dekanacie: w poniedziałek w Strzepczu i we wtorek w Gowidlinie. W poniedziałek i we wtorek Msze św. będą o godz. 7.00 i o 18.30. W środę Msze św. będą o godz. 8.00 i 17.00!!!

3.  Sakramentu chrztu udzielimy w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 11.00. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie we wtorek po wieczornej Mszy św.

4.  Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzimy w środę:
    od godz. 8.30 (od pani Mielewczyk; Kobylasz; Potęgowo i Niepoczołowice);
    od godz. 12.30 (Linia; Zakrzewo i Kętrzyno)

5.  W Wielki Czwartek w naszej katedrze w Pelplinie Biskup Diecezjalny wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej Krzyżma o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych. To jedyna Msza św. sprawowana przed południem w całej diecezji.

OBCHÓD   TRIDUUM   PASCHALNEGO

6. Zapraszamy na MSZĘ ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem w Miejscu Przechowania (tzw. Ciemnicy) do godz. 23.00. O godz. 22.00 odśpiewamy Gorzkie Żale (wszystkie części)

7.  W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu - adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy będzie kontynuowana od godz. 9.00 /modlitwa Jutrznią/ do godz. 11.00.
O godz. 15.00 wznowienie adoracji, które rozpoczniemy nowenną do Bożego Miłosierdzia (dzień I).

8.  O godz. 18.00 będziemy sprawowali LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ z uczczeniem Krzyża (w czasie adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale) i Komunią św.
Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 23.00. Od godz. 21.00-22.00 – adoracja dla młodzieży prowadzona prze młodzież (Scholę parafialną).

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (ci, którzy ukończyli 14 rok życia) i post ścisły (wierni między 18 a 60 rokiem życia)

9. W Wielką Sobotę wznowienie Adoracji przy Grobie Pańskim nastąpi o godz. 9.00 /modlitwą Jutrzni/ i potrwa ona do godz. 15.00. Wznowienie Adoracji nastąpi o godz. 20.00, o godz. 21.45 – nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień II).

POKARMY NA STÓŁ WIELKANOCNY poświęcimy w Lini: o godz. 10.00, 12.00 i 15.00; w Kętrzynie o godz. 10.30 i w Niepoczołowicach o godz.11.00 /dzieci przynoszą SKARBONKI Jałmużny wielkopostnej/.

W Wielką Sobotę post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie są obowiązkowe, ale wskazane jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.

10. Uroczystości WIGILII PASCHALNEJ rozpoczniemy o godz. 22.00 (jak przed rokiem!) od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Liturgię zakończy radosna PROCESJA REZUREKCYJNA z zapalonymi świecami – pójdziemy dookoła kościoła.

Jest to najważniejsza i najbardziej uroczysta Msza św. w całym roku liturgicznym. Dlatego gorąco zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tej liturgii.

Przynieśmy ze sobą ŚWIECE!!! Prosimy również o zabranie zniczy, które po ceremoniach zaniesiemy na cmentarz.

11. W uroczystość ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO pozostałe Msze św. będą: w Lini: o godz. 8.00, 11.00 i 14.00 – na zakończenie nowenna do Bożego Miłosierdzia (dzień III), a w Kętrzynie i Niepoczołowicach o godz. 9.30.

12. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” dla dzieci.

13. Zapowiedzi przedślubne:

Ireneusz Labuda  stanu wolnego –Tłuczewo  i  Patrycja Kobiella   stanu wolnego – Popowo (I zapowiedź);
Kazimierz Czylkowski  stanu wolnego – Kętrzyno  i  Anna Patelczyk   stanu wolnego – Kętrzyno (I zapowiedź);
Paweł Walkusz   stanu wolnego – Linia  i  Kornelia Gaffke   stanu wolnego – Rozłazino (I zapowiedź)

14. W miniony czwartek odbył się pogrzeb śp. Marka Ruszyńskiego (lat 56) z ul. Sportowej w Lini. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu.  Zdrowaś MaryjoWieczny odpoczynek…