Ogłoszenia 04.03.2018

III niedziela Wielkiego Postu – 4.03.2018 r.

Kolekta inwestycyjna

1. W III niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na nabożeństwo  Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 8.30 i 18.00 (w łączności ze Mszą św. i kazaniem pasyjnym), droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.

3. Od środy do piątku swoje rekolekcje wielkopostne będą miały dzieci ze Szkoły Podstawowej  w Kętrzynie. Rozpoczęcie rekolekcji o godz. 8.30. Program samych rekolekcji podany będzie w szkole.

4. W środę (7 marca), w rocznicę śmierci sługi Bożego biskupa Konstantyna Dominika zachęcamy do  modlitw w intencji pomyślnego zakończenia procesu beatyfikacyjnego.

5. W czwartek (8 marca) w naszej diecezji przypada święto 546. Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Pelplinie. W całej naszej diecezji jest to liturgiczne święto.

6. Za tydzień w niedzielę (11 marca), podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

7. Także za tydzień również na godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas III SP przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie z poświęceniem książeczek do nabożeństwa.

8. Bóg zapłać za złożone przed tygodniem ofiary do puszek na pomoc polskim misjonarzom.

9. W środę odbył się pogrzeb śp. Romana Dawidowskiego (lat 64) z ul. Klubowej w Lini. Wieczny odpoczynek

10.   Zapowiedzi przedślubne:

Dawid Jędrzejewski– stanu wolnego – Reda i Natalia Labuda – stanu wolnego – Reda (II zapowiedź);
Marek Naczk – stanu wolnego – Kętrzyno i Ewelina Hinca – stanu wolnego – Miechucino (II zapowiedź);
Damian Czaja – stanu wolnego – Niepoczołowice i Beata Kaminska – stanu wolnego – Tępcz (I zapowiedź);
Marian Dzięcielski – stanu wolnego – Kętrzyno i Anna Kraska – stanu wolnego – Cewice (I zapowiedź)

Inne ogłoszenia:

• Sołtys wsi Linia zawiadamia, że zebranie wiejskie w Lini odbędzie się 7 marca 2018 r. o godz. 18.00 w Gminnym Domu Kultury w Lini.

• GDK w Lini zaprasza 8 marca 2018 r. na Gminne Obchody Dnia Kobiet. Rozpoczęcie nastąpi na sali Szkoły Podstawowej w Lini o godz. 18.30

• Rusza XXIII edycja konkursu "HAFT KASZUBSKI - LINIA 2018". Szczegółowe informacje na stronie internetowej Urzędu Gminy.

• GDK w Lini zaprasza również na wystawe malarstwa Teresy Ellwart pt. "Pajęczą nicią malowane", która odbędzie się  15 marca 2018 r. o godz. 18.00 w GDK