Ogłoszenia 25.02.2018

II niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018 r.

Zbiórka dla polskich misjonarzy (Ad gentes)

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki będzie głosić O. Dariusz Myszk OFM conv..
Msze św. w Lini będą: w poniedziałek i we wtorek  o godz. 8.00, 16.00 i 18.30, a w środę o godz. 8.00, 18.00 i 20.00.
W Niepoczołowicach Msze św. będą: w poniedziałek o godz. 10.00, we wtorek o godz. 17.30, w środę o godz. 16.00.
W Kętrzynie w poniedziałek o 17.30; we wtorek o 10.00, a w środę o 19.00.

W środę będzie zbierana kolekta dla ojca Rekolekcjonisty jako nasz dar wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego.

3. Kolejny raz zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W tym tygodniu ze zmianami ze względu na spowiedzi!!!
     a. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i o godz. 18.30!!! z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.
     b. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30 (z  Mszą św. !!!)
     c. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o 11.00.
Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek młodzież przed bierzmowaniem zapraszamy na spowiedź św.: od godz. 16.15 do 17.00 i od  godz. 17.30 do 18.00.  W I czwartek po wieczornej Mszy św. tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30

5. W I czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach

6. W I piątek Msze św. w kościołach filialnych będą o godz. 15.30.

7. W I sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannie. Chorych  z posługą sakramentalną  odwiedzimy w sobotę od godz. 9.15.

8. W niedzielę, 11 marca podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

9. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma” (2,90 zł), marcowy numer „Małego Pielgrzyma” dla dzieci (2,50 zł) oraz inna prasa katolicka.

10.  Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

11. Za tydzień przedstawimy sprawozdanie działalności Caritas za poprzedni rok.

12. Zapowiedzi przedślubne:

Dawid Jędrzejewski – stanu wolnego – Reda i Natalia Labuda – stanu wolnego – Reda (I zapowiedź);
Marek Naczk – stanu wolnego – Kętrzyno i Ewelina Hinca – stanu wolnego – Miechucino (I zapowiedź)